Halkbank Bireysel Emeklilik İptali

Halkbank Bireysel Emeklilik İptali

ABONE OL
12 Mayıs 2023, 23:46:09

Halkbank Bireysel Emeklilik iptali için en kolay yol, firmamızın uzman danışmanlarından destek almaktır. Bireysel emeklilik sözleşmesini sonlandırmak isteyenler, çoğu zaman hangi adımları atacaklarını bilememektedirler. Ancak biz, uzman kadromuz sayesinde müşterilerimize bu konuda en uygun çözümü sunmaktayız. Halkbank Bireysel Emeklilik iptali işlemleri hakkında detaylı bilgiye sahip olan ekibimiz, en hızlı ve en kolay yol ile müşterilerin taleplerini yerine getirirler. Hizmetlerimizden yararlanmak için, hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nden Ayrılma Hakkı

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne kendi isteğinizle veya otomatik katılım ile dahil olmuş olsanız da ayrılma hakkınız bulunmaktadır. Otomatik katılım ile sisteme dahil olanların, 2 aylık cayma hakkı süresi bulunur. Bu süre içerisinde yapılan ayrılma başvuruları sonucunda, herhangi bir kesinti olmadan, tüm birikimler sözleşme sahibine iade edilir.

İsteğe bağlı BES’ten ayrılma ve 2 aylık yasal süreyi kaçırarak sistemden ayrılmanın, cayma hakkı süresi içinde ayrılış yapmaktan en önemli farkı da bu kesintilerle ilgilidir. Cayma hakkı süresi dışında yapılan otomatik katılımla girilmiş BES’ten her türlü ayrılma işleminden, tıpkı isteğe bağlı olarak dahil olunan bireysel emeklilik sözleşmesinden ayrılışınız gibi bazı kesintiler yapılır.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nden Nasıl Ayrılabilirim?

Halkbank müşteri olarak isteğe bağlı veya Halkbank’tan maaş alan bir çalışan olarak otomatik katılımla dahil olduğunuz Bireysel Emeklilik Sistemi’nden ayrılabileceğinizi ve yapılması muhtemel tüm kesintileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Halkbank, BES’e dair işlemleri Halk Emeklilik üzerinden yürütüyor. Ayrılış işlemlerinizin de aynı şekilde Halk Emeklilik vasıtası ile gerçekleşmesi gerekir. Ayrılma başvurunuzu yapabilmeniz için Halk Emeklilik’te birkaç farklı yöntem bulunuyor.

İnteraktif SMS İle Bireysel Emeklilik Sisteminden Ayrılma

 • En kolay ayrılma başvurusu yöntemlerinden biri, SMS ile yapılan başvurudur. Sistemden ayrılmak için telefonunuzun mesaj uygulamasına girin ve SMS ile “AYRILMA boşluk, T.C. kimlik numaranızı“ yazıp, 2560’a kısa mesaj olarak göndermelisiniz.
 • Ayrılış talebiniz alındıktan sonra size “İşlem Başarılı” şeklinde bir SMS gelecektir.
 • Bu onay SMS’inin ardından sizin kayıtlı elektronik posta adresinize, faksınıza veya mektup posta adresinize, Ayrılma Talep Formu ve Ayrılma Bilgi Formu 5 gün içerisinde gönderilir.
 • Bu formları doldurduktan ve imzaladıktan sonra Halk Emeklilik Şirketine elektronik posta, posta veya faks ile göndermeniz gerekir.
 • Formunuz şirkete ulaştıktan sonra otomatik katılımla dahil olunan BES için 10 gün, isteğe bağlı katılımla dahil olunan BES için 20 gün içerisinde, sizin belirttiğiniz hesaba ödeme yapılır.

Halk Emeklilik Online Şubesi Üzerinden Bireysel Emeklilik Sisteminden Ayrılma

 • https://internetsube.halkemeklilik.com.tr/ adresinden Halk Emeklilik online şubesine giriş yapın.
 • Müşteri numaranızla, bilmiyorsanız T.C. kimlik numaranızla birlikte sisteme kayıtlı cep telefonu numaranızı ilgili boşluklara girin ve “Giriş” butonuna basın.
 • Cep telefonunuza iletilecek olan SMS kodunu, açılan yeni sayfadaki ilgili kısma girin.
 • Online Emeklilik şubesine giriş yaptıktan sonra, otomatik katılım için üst kısımda yer alan “Otomatik Katılım” başlığına, isteğe bağlı katılım için “Emeklilik” başlığına tıklayın.
 • Açılan yeni sayfada ilgili sözleşmenizi seçin.
 • Sözleşmenizi seçtikten sonra, sol taraftaki işlemeler menüsünden “Değişiklik Talepleri” başlığına tıklayın.
 • Aşağıya doğru açılacak olan alt menüde “Ayrılma Talebi” başlığına tıklayın.
 • Ana ekranda, sözleşme bilgilerinizin altında yer alan “Kaydet” butonuna basın.
 • Kayıt işlemini yaptıktan sonra bir onay kutusu açılacak. Bu onay kutusunda ayrılış işleminiz ile ilgili bir bilgi yer alacak. Bu uyarıyı da “Onayla” butonuna basarak onayladıktan sonra ayrılma başvurunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız.
 • Bundan sonraki aşama yine aynı şekilde işleyecektir. Ayrılma Talep ve Bilgi Formaları size ulaştırılacak ve ardından sizin formları doldurup şirkete geri göndermeniz gerekecek.

Bu yöntemlerin dışında bir de 0850 800 44 00 numaralı Halk Emeklilik müşteri hizmetleri üzerinden ayrılma başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz kabul edildikten sonra süreç aynı yine şekilde işleyecektir.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nden Erken Ayrılma Halinde Yapılan Kesintiler

Otomatik katılımda 2 aylık cayma süresi içerisinde yapılan ayrılma başvuruları hariç olmak üzere, sözleşme süresi dolmadan Bireysel Emeklilik Sistemi’nden ayrılmanız durumunda stopaj, sözleşmenizde varsa giriş aidatı ve gelir vergisi kesintisi yapılır.

 • Bireysel Emeklilik Sisteminden 10 yıldan önce çıkarsanız %15,
 • 10 yılı doldurur ancak 56 yaşını tamamlamadan önce çıkarsanız %10,
 • 10 yılı doldurur ve en az 56 yaşını tamamlayarak çıkarsanız %5,

Oranında getiri üzerinden gelir vergisi kesintisi yapılır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal