Halkbank IBAN Sorgulama / Hesaplama

Halkbank IBAN Sorgulama / Hesaplama

ABONE OL
13 Mayıs 2023, 00:16:24

Halkbank IBAN sorgulama ve hesaplama işlemleri için doğru yerdesiniz. Halkbank müşterileri, IBAN numaralarıyla ilgili sorularını buradan kolayca cevaplayabilir ve hesaplama işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilirler. Halkbank IBAN sorgulama ve hesaplama aracı, müşterilerin banka işlemlerini daha hızlı ve verimli hale getirmelerine yardımcı olur. Siz de Halkbank müşterisiyseniz, IBAN sorgulama ve hesaplama işlemleri için bu aracı kullanabilirsiniz.

Halkbank IBAN Sorgulama / Hesaplama

Tüm bankalardaki her bir müşterinin sahip olduğu hesap numaralarının, uluslararası ölçekte tanınır ve kabul edilir olması için IBAN kullanımı zorunludur. Halkbank müşterileri IBAN sayesinde para transferleri hızlı ve hatasız bir şekilde gerçekleştirebilir. Halkbank’ta bir hesabınız var ama IBAN’ınızı bilmiyorsanız, IBAN bilgilerinize nasıl ulaşacağınızı yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Sizler için olası tüm yöntemleri sıralayacağız.

IBAN’ınızı Halkbank Kurumsal Internet Sitesi Üzerinden Nasıl Hesaplayabilirsiniz?

Size izah edeceğimiz ana konu, IBAN’ınızı Halkbank kurumsal internet sitesi üzerinden nasıl hesaplayacağınız olsa da diğer sorgulama yöntemlerini de her ihtimale karşı sıralayacağız.

 • Öncelikle, Halkbank tarafından size verilmiş bir bankamatik kartı var ise, bu kartın üzerindeki bilgileri kontrol ederek başlayabilirsiniz. Muhtemelen kartınızın üzerinde hesap numaranız ve IBAN’ınınız yazılıdır.
 • Henüz bir bankamatik kartınız yok veya mevcut bankamatik kartınız eski ise hesabınıza ait banka cüzdanını kontrol edin. Banka hesap cüzdanının üst kısmında, hesap bilgilerinizin arasında IBAN’ınınız da vardır.
 • Hesap cüzdanı ya da bankamatik üzerinden istediğiniz bilgilere ulaşamadıysanız online bankacılık platformlarını kullanabilirsiniz. Halkbank internet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanıyorsanız, “Hesaplarım” menüsünden, IBAN’ını öğrenmek istediğiniz hesaba ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz.
 • Buraya kadar sıraladığımız yöntemeler işinize yaramadı ise 0850 222 0 400 veya 444 0 400’ü arayarak Halkbank Dialog telefon bankacılığı hizmetini, IBAN’ınızı öğrenmek için kullanabilirsiniz.
 • Telefon bankacılığı da tercihlerinizin arasında değilse ve hesap numaranızı biliyorsanız, Halkbank kurumsal internet sitesi üzerinden IBAN hesaplaması yapabilirsiniz.

Halkbank IBAN Hesaplama Adımları

 1. halkbank.com.tr adresini buradan tıklayabilir veya tarayıcınızın üst kısmındaki arama çubuğuna bu adresi yapıştırıp “enter” tuşuna basabilirsiniz.
 2. Açılan Halkbank internet sitesi ana sayfasında, sayfanın üst kısmında yer alan “Bireysel” başlığına tıklayın. Yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
 3. Açılan yeni sayfada, sayfanın üst kısmında “Mevduat” sekmesini göreceksiniz. Bu sekme üzerine farenizin imlecini getirdiğinizde aşağıya doğru bir menü açılacak.
 4. Açılan menü içerisinde sağ köşede “Bilgilendirme” alt menüsünü ve menü içerisinde “IBAN Kontrol” adımını göreceksiniz. Bu başlığa tıklayın.
 5. Bu şekilde “IBAN Hesaplayıcı” sayfasına ulaşmış olacaksınız. Dilerseniz, Halkbank IBAN Kontrol linkine tıklayarak da aynı sayfaya ulaşabilirsiniz.
 6. Açılan bu yeni sayfada birkaç farklı işlem yapma imkanınız olduğunu göreceksiniz. Sahip olduğunuz IBAN’ı kontrol edebilir, yeni bir IBAN hesaplayabilir veya hesap numarası ve şubenizi bulabilirsiniz.
 7. Burada öncelikle şubenizi seçmelisiniz. IBAN’ınını hesaplayacağınız hesabın bulunduğu banka şubesini listeden seçin.
 8. Şubenizi seçtikten sonra ikinci boşluğa hesap numaranıza ait rakamları girin.
 9. Her iki bilgiyi de doğru bir şekilde girdiyseniz “IBAN Hesapla” yazan mavi butona tıklayın ve IBAN’ınızı görüntüleyin.
 10. Eğer, hesap numaranızdan ya da bu şekilde hesapladığınız IBAN’dan emin değilseniz size en yakın Halkbank şubesine giderek hesap bilgilerinizin dökümünü alabilirsiniz. Bu döküm içerisinde IBAN bilginizi de almış olacaksınız.
Önemli Uyarı!

Halkbank, IBAN hesaplama sayfasının sonunda, IBAN hesaplama işlemi ile elde ettiğiniz IBAN ile yapacağınız tüm işlemlerdeki mesuliyetin, size ait olduğunu kabul ettiğinizi belirten bir taahhütnameyi onaylamanızı talep ediyor. Bu nedenle emin olmadığınız IBAN ile işlem yapmamanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Diğer IBAN Sorgulama Yöntemleri

 • Halkbank tarafından size verilmiş bir bankamatik kartı var ise, kartın üzerindeki bilgileri kontrol edebilirsiniz.
 • Hesabınıza ait banka cüzdanını kontrol edin. Hesap bilgilerinizin arasında IBAN’ınız da vardır.
 • Halkbank internet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanıyorsanız, “Hesaplarım” menüsünden, IBAN’ını öğrenmek istediğiniz hesaba ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz.
 • 0850 222 0 400 veya 444 0 400’ü arayarak Halkbank Dialog telefon bankacılığı hizmetini, IBAN’ınızı öğrenmek için kullanabilirsiniz.

Dilerseniz, hesap numaranızdan ya da IBAN’dan emin değilseniz size en yakın Halkbank şubesine giderek hesap bilgilerinizin dökümünü alabilirsiniz. Bu döküm içerisinde IBAN bilginizi de almış olacaksınız. Halkbank müşterisi olarak, IBAN sorgulama veya hesaplama işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

The post Halkbank IBAN Sorgulama / Hesaplama appeared first on technodoc.com.tr.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal