Hametan Sarı ve Mavi Arasındaki Fark Nedir?

Hametan Sarı ve Mavi Arasındaki Fark Nedir?

ABONE OL
18 Mayıs 2023, 04:55:50

Hametan, genellikle ciltteki kuru, çatlamış ve yaralı bölgelerin tedavi edilmesi için kullanılan bir kremdir. Hametan’ın farklı renkleri mevcuttur, ancak en popüler olanları sarı ve mavidir. Peki, Hametan sarı ve mavi arasındaki fark nedir? Hametan Sarı, özellikle bebeklerin altında görülen pişik ve cilt tahrişine iyi gelen bir kremdir. Hametan Mavi ise, ciltteki yaraların ve yanıkların iyileştirilmesi için özellikle önerilir. Hametan Mavi ayrıca ciltteki tahrişi ve kaşıntıyı hafifletmede etkilidir. Her iki çeşit de cilt sorunlarınız için etkili bir çözüm sunar.

Hametan Krem ve Pomadın Farkları

Hametan, cilt rahatsızlıklarında tedavi amaçlı kullanılan etkili bir üründür. Hametan sarı krem formunda iken, Hametan mavi pomad formunda bir üründür ve aralarında bazı farklar bulunmaktadır.

İlk olarak, en belirgin fark formülasyonları arasındadır. Hametan sarı krem formunda bir üründür ve Hametan mavi ise pomad formunda bir üründür. Bu nedenle, Hametan sarıda daha az yağ varken, Hametan mavi pomadın içeriğinde daha çok yağ bulunmaktadır.

İkinci olarak, Hametan sarı kremin formülasyonu nedeniyle deriye yüzeyel bir şekilde etki ederken, Hametan mavi pomad formülasyonu derinin daha derinlerine nüfuz eder.

Hametan sarı krem 100 gramın içeriğinde 5,35 gram Hamamelis virginiana distilatı, 5 gram setil alkol, 0,15 gram sorbik asit yer almaktadır. Hametan mavi pomada ise 100 gramlık bir ürün içerisinde 25 gram Hamamelis virginiana distilatı ve 5 gram asetillenmiş saf lanolin yer almaktadır.

Hametan Sarı Ne İşe Yarar?

Hametan sarı krem formunda olup, pişik, cilt tedavisi ve yara izlerinde kullanılan bir üründür. Hametan krem, oldukça etkili ve hızlı sonuçlar veren bir kremdir. Ancak, Hametan sarı krem çok güçlü bir krem olduğu için muhakkak doktora danışılarak kullanılmalı, içeriğinde ki bileşenlere karşı bir alerji durumu olup olmadığı da mutlaka kontrol edilmelidir.

Hametan Mavi Ne İşe Yarar?

Hametan mavi pomad formunda olup, cildi onarır ve yeniler. Ciltteki problemlere karşı çözüm olarak kullanılan Hametan mavi, etkisini çok hızlı bir şekilde gösteren bir üründür. Ancak, Hametan mavinin doktor önerisi dışında kullanılmaması gerekir. Eczanelerde reçete ile satılan bir ürün olan Hametan mavi, cilt problemleri için bir doktora başvurularak uygun görülmesi halinde kullanılabilir.

Mavi Hametan Yüze Sürülür Mü?

Mavi Hametan eğer doktor uygun görürse yüze sürülebilir. Ancak, ciltteki yanık gibi problemler için kullanılan mavi Hametan, doktorun ve eczanenin uygun gördüğü süre kadar yüzde tutulup sonrasında yıkanmalıdır. Ürün kullanılmadan önce içerisindeki bileşenlere karşı kullanacak kişinin alerjisi olup olmadığı da mutlaka kontrol edilmelidir.

Hametan Pomad ile Krem Arasındaki Fark

Hametan sarı krem ve Hametan mavi pomad arasındaki en belirgin fark, içerisindeki yağ oranlarıdır. Yağ oranına göre, kullanım alanları ve kullanım süreleri değişiklik göstermektedir. Hametan pomad, çok daha yoğun ve daha yağlı bir ürün olduğu için cildin daha derinlerine nüfuz edebilir. Hametan krem ise içerisindeki yağ oranı daha düşük olduğu için daha yüzeysel etki eden bir üründür. Hem Hametan sarı krem hem de Hametan mavi pomad, yanık, yara gibi cilt problemlerine karşı kullanılan etkili bir üründür. Ancak, her iki ürün de kullanılmadan önce mutlaka bir doktora danışılması gerekmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal