HBO Game of Thrones evrenine yeni dizi ekliyor

HBO Game of Thrones evrenine yeni dizi ekliyor

ABONE OL
05 Nisan 2023, 22:54:59

HBO’nun Game of Thrones evreninden yeni bir dizi daha geliyor. Variety’nin haberine göre, bu kez Aegon I Targaryen’in Westeros’u fethinden önceki dönem anlatılacak. Dizi için henüz baş senarist belirlenmedi, ancak HBO’nun ilerlemeye ve geliştirmeye istekli olduğu için araştırmalar devam ediyor. Projenin bir filmle başlatılıp daha sonra diziye dönüştürülmesi de düşünülen seçenekler arasında.

Dizide Aegon ve eşleri Visenya ve Rhaenys’in üç ejderhası ve ordularıyla Dorne hariç Westeros’taki yedi krallıktan altısını fethettikleri anlatılacak. Böylece Targaryen Hanedanlığı’nın kurucusu olan I. Aegon, Westeros’un ilk kralı ve Demir Taht’ın ilk sahibi olacak.

HBO, Game of Thrones’un büyük başarısının ardından bu evrenden farklı hikayeler anlatmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yaz House of Dragon dizisi ile izleyici karşısına çıkan şirket, bu kez Aegon I Targaryen dönemini anlatarak Game of Thrones evreninde yeni bir sayfa açacak. House of Dragon’un kısa süre içinde onaylanan ikinci sezonu için yapım süreci hâlihazırda devam ediyor.

HBO, Game of Thrones evreni için planladığı başka bir projeyi 2019’da iptal etmişti. Başrolünü Naomi Watts’ın paylaşacağı Long Night isimli dizi yerine House of Dragon’a onay verilmişti. Bu durum, Game of Thrones hayranlarının beklentilerini yükseltti ve yeni projenin ne olacağı merak konusu oldu.

HBO, Game of Thrones evreninde yeni hikayeler anlatarak izleyicilerine farklı bir deneyim sunuyor. Aegon I Targaryen dönemini anlatacak yeni dizi ile ilgili detaylar açıklandıkça, Game of Thrones hayranları da yepyeni bir heyecana kapılacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments