HBO Max Harry Potter dizisi için anlaşmaya yakın

HBO Max Harry Potter dizisi için anlaşmaya yakın

ABONE OL
04 Nisan 2023, 16:19:45

HBO Max, Harry Potter hayranları için müjdeli bir haber verdi. Platform, Warner Bros. ile bir ortaklık kurarak Harry Potter serisinden uyarlanacak bir dizi yapma isteğini gerçekleştirmesinin önündeki en büyük engeli aştı. Deadline’ın haberine göre, şirket Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling ile anlaşmaya vardı. Harry Potter serisinden uyarlanacak her projenin J.K. Rowling tarafından onaylanması gerekiyor.

Dizinin konusu ile ilgili henüz kesin bir bilgi verilmezken, dizinin her sezonunda Harry Potter serisindeki bir kitaba odaklanılacağı söyleniyor. Harry Potter’ın ana serisinde yedi kitap bulunuyor. Bu kitapların her birinde Potter’ın büyücülük okulu Hogwarts’taki bir senesi ele alınıyor.

Warner Bros.’un Rowling’i dizinin yapımcılarından biri olması için ikna etmeye çalıştığı belirtiliyor. Rowling ile ilgili süreçlerin tamamlanmasının ardından bir sonraki aşamada dizi için bir baş senaristin bulunması planlanıyor.

HBO Max ve Warner Bros. Discovery birlikteliği öncesinde, Harry Potter TV dizisi için keşif çalışmalarına başlandı. Harry Potter serisi, Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav’ın öncelikleri arasında yer alıyor. Zaslav, trans bireyler hakkındaki yorumları nedeniyle eleştirilen J.K. Rowling’e açık destek vermişti.

HBO Max ayrıca, Harry Potter film serisinin ilk filminin çıkışının 20. yılını kutlamak amacıyla hazırlanan özel yapımı ekranlara taşımıştı. Harry Potter hayranları, bu yeni dizi projesi ile yeniden büyülenecek gibi görünüyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments