Huawei, Apple ve Vivo’dan pazar payını geri almaya başladı

Huawei, Apple ve Vivo’dan pazar payını geri almaya başladı

ABONE OL
15 Eylül 2023, 00:02:06

Huawei, akıllı pazar sektöründeki gücünü her geçen gün arttırarak, oldukça zorlu bir dönemi geride bırakmaya başlamış durumda. Son raporlara göre, Çin’in yükselen orta sınıf demografisindeki akıllı telefon tercihlerinde Huawei önemli bir rol oynuyor. Özellikle 5000 yuan (685$) üzeri fiyatlandırılan üst segment cihazlarda Huawei, %30’luk pazar payıyla tercih edilen marka konumunda bulunuyor. Apple ise %25’lik pazar payıyla bu demografide Huawei’nin hemen ardından geliyor. Vivo ise %15,2 payıyla yüksek segmentteki ürünleriyle popülerlik kazanmaktadır. Huawei’nin üst segment akıllı telefon piyasasındaki yolculuğu, tarihsel evrimiyle tanımlanmaktadır. İlk olarak Kirin K3V2 işlemciyle piyasaya sürülen Huawei Mate telefonu, performansı ve enerji tüketimi açısından mükemmel bir seçenek olmamıştır. Ancak yeni Kirin 980 işlemciyle güçlendirilmiş Huawei Mate 20 serisi, Huawei’nin bu pazardaki konumunu güçlendirmiştir. Huawei, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için sürekli olarak yenilikler yapmakta ve teknolojinin lideri olma vizyonunu sürdürmektedir.

Huawei, Apple ve Vivo’dan pazar payını geri almaya başladı

Huawei Mate 30 serisi, endüstrinin öncü entegre 5G yonga seti Kirin 990 ile donatılmış olduğu için 2019 yılında Huawei’yi akıllı telefon sektöründe lider bir konuma getirdi. Mate 40 serisi ise Kirin 9000 işlemcisiyle tanıtılarak Huawei’nin liderliğini daha da güçlendirdi. Ancak Huawei’nin bu üstünlüğü, Huawei Mate 60 Pro’nun piyasaya sürülmesiyle değişti. Bu yeni model, yerli olarak geliştirilen Kirin 9000S işlemciyle donatılmıştır. ABD’nin Huawei’ye uyguladığı yasaklar nedeniyle Huawei’nin bu dominan pozisyonu sarsılmıştır. Ancak Huawei, bu zorluğa bir çözüm bulmak için harekete geçti ve dönüm noktası buradaydı. Huawei Teknolojileri, Çin’in önde gelen çip üreticisi SMIC ile işbirliği yaparak en son akıllı telefon serisi için gelişmiş bir 7 nanometre işlemci geliştirdi. Bu yerli çip, Çin’in yarı iletken teknolojisi konusundaki ABD şirketlerine olan bağımlılığını azaltma konusunda büyük bir atılımı temsil etmektedir.

Huawei Mate 60 serisi şu anda standart, Pro ve Pro+ olmak üzere üç farklı model sunmaktadır ve fiyatları 5499 yuan (754$) ile başlamaktadır. Bu yeni serinin Huawei’nin liderliğini sürdürmesine ve yerli çip teknolojilerinin gücünü göstermesine yardımcı olması beklenmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal