Huawei Mate 60 serisinde Apple’dan ilham alacak

Huawei Mate 60 serisinde Apple’dan ilham alacak

ABONE OL
21 Temmuz 2023, 09:04:19

Huawei Mate 60 Serisi: Ekran Kesikli Tasarım Geri Dönüyor

Huawei, Mate 60 serisini tanıtmaya hazırlanıyor ve bu seride kapsül şeklindeki ekran kesik tasarımını tekrar kullanacak. Şirket, daha önce 2020 çıkışlı Mate 40 ve P40 serilerinde bu tasarımı tercih etmişti. Sızıntılara göre, Mate 60 serisiyle birlikte ön kamera ve Uçuş Süresi sensörlerini bir kez daha ekran çerçevesinden ayırmaya hazırlanıyor.

Huawei Mate 60: Çift Ön Kamera Yeniden Geliyor

Huawei Mate 60 serisinde, Şirketin ilk kez ekranın orta üst kısmına çift ön kamera yerleştirmeyi planladığı iddialar arasında yer alıyor. Bu da Huawei’nin Apple’ın iPhone 14 Pro modelleriyle benzer bir tasarım diline sahip olacağı anlamına geliyor.

Huawei Mate 60 Serisi Daha Önce de Çift Ön Kamera Kullanmıştı

Huawei, çift ön kamera kullanımı konusunda yeni bir şey denemiyor. Şirket, 2019’da tanıttığı Mate 30 serisinden beri bu çözümü kullanıyor. Hatta P serisinde bile bu çözüme yer verilmişti. Ancak daha önce bu iki sensörü ekranın kenarında veya çentik içinde yerleştirilmiş şekilde sunuyordu.

Huawei Mate 60 Serisinde Yeni Bir Tasarım Yaklaşımı Olabilir

Apple, iPhone 14 Pro modelleriyle Dynamic Island adını verdiği bir yazılımı duyurarak ekran kesiklerini hem estetik hem de işlevsel hale getirdi. Bu nedenle Huawei Mate 60 serisinde benzer bir yaklaşım bekleniyor. Muhtemelen bildirimler ve bazı uygulama bilgileri ön kamera alanında gösterilecek.

Sonuç Olarak

Huawei, Mate 60 serisiyle birlikte kapsül şeklindeki ekran kesik tasarımını geri getiriyor. İddialara göre, seride çift ön kamera kullanımı da yer alacak. Bu tasarımın, estetik ve işlevsellik açısından önemli bir adım olduğu düşünülüyor. Muhtemelen Huawei Mate 60’ta da bildirimler ve uygulama bilgileri ön kamera alanında görüntülenecek. Huawei’nin bu yeniliklerle Türkiye pazarında da ilgi görmesi bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal