Huawei Mate 60’ın kamera tasarımı ortaya çıktı

Huawei Mate 60’ın kamera tasarımı ortaya çıktı

ABONE OL
26 Temmuz 2023, 11:18:19

Geçtiğimiz yıl eylül ayında tanıtılan Huawei Mate 50 serisi, büyük bir başarı elde etti. Bu başarıya dayanarak, Huawei’nin Mate 60 serisini aynı takvimle tanıtması bekleniyor. Seriyle ilgili sızıntılar da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. En son sızıntı ise telefonun arka kamera tasarımıyla ilgili.

Mate 60’ın yuvarlak bir kamera modülüne sahip olacağı bilgisine erişildi. Bu da telefonun arka panel tasarımının önceki modellere benzeyeceği anlamına geliyor. Sızan bir görselde, kamera modülünde dört delik olduğu ve ekstra sensörler için yuvarlak açıklıkların bulunduğu görülüyor. Ayrıca, kameraların yerleşim düzeni de Mate 50’den farklı olacak. Huawei’nin periskop zoom kamerasında yeni bir teknoloji kullanacağı iddiaları da daha önce gündemde yer almıştı. Kamera modülünün altında, telefonun kablosuz şarj bobini de yer alacak gibi görünüyor.

huawei mate 60

Huawei Mate 60 Serisinde Kullanılacak İşlemci

Huawei Mate 60 serisinde şirketin kendi tasarımı olan bir çipin kullanılacağı söylentileri var. Ancak mevcut bilgilere göre, Huawei’nin tercihinin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2’den yana olması bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal