İBB Yol Belgesi Başvuru E Tuhim Giriş

İBB Yol Belgesi Başvuru E Tuhim Giriş

ABONE OL
14 Mart 2023, 02:53:25

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yol belgesi başvuruları artık e-tuhim üzerinden yapılabiliyor. İnternet üzerinden kolayca başvuru yapabileceğiniz e-tuhim sistemi ile zaman ve işlem açısından büyük avantajlar elde edebilirsiniz. Bu yazıda ise İBB yol belgesi başvuru e-tuhim giriş bilgileri ve süreç hakkında detaylı bilgiler yer alıyor. Ayrıca, SEO uyumlu description yazarak arama motorlarında daha kolay bulunabilir olmayı hedefliyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, vatandaşların daha güvenli ve rahat hizmet almalarını sağlamak amacıyla yol belgesi alma şartını getirdi. Yol belgesi başvuruları, bir diğer adıyla “Güzergah Kullanım İzin Belgesi” online olarak e-tuhim üzerinden yapılıyor.

Yol belgesi başvurusunu e-tuhim üzerinden yapmak oldukça kolay. Servis taşımacılığı hizmeti vermek isteyenler için yol belgesi, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından internet üzerinden alınabiliyor. Başvurular Toplu Ulaşım Müdürlüğü Online Uygulamaları (e-tuhim) üzerinden alınıyor. Bu uygulama sayesinde şoförler başvuru işlemlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. E-tuhim sitesine kullanıcı girişi yaparak gerekli bilgileri doldurduktan sonra başvurular yapılabiliyor. Başvuru tamamlandıktan sonra gelen mesaj ile tüketici hizmetleri müdürlüğüne gidilerek yol belgesi alınabiliyor.

Yol belgesi başvurusu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün internet sitesine kayıt olmanız gerekiyor. Daha sonra sisteme giriş yaparak “Servis Güzergah Başvuruları” butonuna tıklamanız gerekiyor. Karşınıza gelen formu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yol belgesi alabilmek için bazı belgeler isteniyor. Bu belgeler arasında şoför belgesi, SGK belgeleri, kullanılacak aracın trafik belgesi ve araç tescil belgesi, ferdi kaza koltuk sigortası gibi belgeler yer alıyor. İstenen evraklara dikkat ederek e-tuhim üzerinden yol belgesi başvurusunu tamamlayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, TUHİM yolcu belgesi alan hizmet sağlayıcılarının sıkı denetimleri sayesinde vatandaşlara daha güvenli bir yolculuk imkanı sağlıyor. Ayrıca, personel güzergah izin belgesi başvurularında yeni dönem 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren başladı. Bu yeni düzenleme ile önce “Taşıma Sözleşme Tanımlama” başvurusu yapılması gerekiyor. Başvuru onaylandıktan sonra Güzergah İzin Belgesi Başvurusu yapılabiliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal