İlkokul Mezuniyet Belgesi ve Ortaokul Diploma Sorgulama 
2023

İlkokul Mezuniyet Belgesi ve Ortaokul Diploma Sorgulama 2023

ABONE OL
13 Mart 2023, 23:15:20

2023 yılında ilkokul mezuniyet belgesi ve ortaokul diploma sahibi olan öğrenciler, online olarak sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu sayede mezuniyet belgelerinin ve diplomaların doğruluğunu kolaylıkla öğrenebilirler. İlkokul mezuniyet belgesi ve ortaokul diploma sorgulama işlemleri için resmi internet siteleri kullanılmalı ve doğru bilgiler girilmelidir. Böylece öğrencilerin gelecekteki eğitim hayatlarına sağlam bir adım atmalarına yardımcı olunabilir.

İlkokul ve ortaokul diploma sorgulama işlemleri ile ilgili merak edilenleri açıklıyoruz. İlkokul diploması nasıl bulunur ve mezuniyet bilgilerim nasıl sorgulanır sorularına yanıt veriyoruz.

İlkokul veya ortaokul diplomasını kaybedenler, mezun oldukları okula başvurarak mezuniyet belgesini alabilirler. İlkokul veya ortaokul mezunlarına yeniden diploma verilmez, sadece mezuniyet belgesi verilir. Bu belge, diplomanın yerine geçer ve istenen kurumlara verilebilir. Eğer mezuniyet belgesi almak için başvurulan okul artık faaliyette değilse ilinizde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe ile başvurmanız halinde mezuniyet belgeniz kısa süre içerisinde size verilecektir.

İlkokul mezuniyet belgesi internet üzerinden alınamamaktadır. İlkokul mezuniyet belgesi almak isteyenler, mezun oldukları okula veya bağlı bulundukları İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurarak belgeyi edinebilirler.

2008 öncesi ilkokul mezunları diploma sorgulama işlemi için bitirmiş oldukları okula başvurabilirler. 2008 sonrası mezun olanlar ise sadece e-Okul Diploma Bilgileri Sorgulama sisteminden sorgulama yapabilirler.

TC no ile ilkokul mezuniyet belgesi sorgulama işi ise e-Okul üzerinden yapılabilmektedir. İnternet üzerinden ilkokul diploma sorgulama işlemi için bir şansınız yok. Ancak, 2008 sonrası mezunu iseniz e-Okul sistemine girerek ilkokul diploma sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eski diplomasını kaybeden öğrenciler, mezuniyet yılı 2008 yılından önce ise internetten sorgulama yapamaz ve mezuniyet belgesini almak için mezun oldukları okula başvurabilirler. Okul kapandıysa bağlı bulundukları İl Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak mezuniyet belgesi talebinde bulunabilirler.

Ortaokul diploma sorgulama işlemi 2008 sonrası mezun olanlar için e-Okul Diploma Bilgileri Sorgulama sisteminden, öncesinde mezun olanlar ise mezun oldukları okula başvurarak yapılabilir. Ortaokul mezuniyet belgesi ise sadece 2008 yılından sonra örgün öğretim ve açık öğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler için sorgulanabilmektedir.

Son olarak, ilkokul diplomasını kaybedenler dilekçe ile mezuniyet belgesi talebinde bulunabilirler. Okul kapandıysa bağlı bulundukları İl Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurarak da mezuniyet belgesi talep edebilirler.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal