ING Bank IBAN Sorgulama / Hesaplama

ING Bank IBAN Sorgulama / Hesaplama

ABONE OL
13 Mayıs 2023, 06:04:29

ING Bank IBAN sorgulama ve hesaplama işlemleri, müşterilerin banka hesaplarının uluslararası para transferleri için gereken IBAN numaralarını öğrenmelerine olanak tanır. ING Bank müşterileri, internet bankacılığı veya mobil uygulama aracılığıyla kolayca IBAN numaralarını sorgulayabilir veya hesaplayabilirler. Bu hizmet sayesinde, müşteriler zaman kazanırken, uluslararası işlemleri de güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirler. ING Bank’ın sunmuş olduğu IBAN sorgulama ve hesaplama hizmetini kullanarak siz de kısa sürede IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

ING Bank IBAN Sorgulama / Hesaplama

ING Bank’ta sahip olduğunuz hesaba ait IBAN bilginize ihtiyacınız varsa, yazımızı okuyarak IBAN bilgilerinizi elde edebileceğiniz tüm yöntemleri öğrenebilirsiniz. Basit yöntemlerle birlikte ING Bank kurumsal sitesi üzerinden IBAN’ınızı nasıl hesaplayacağınızı da izah edeceğiz.

IBAN Nedir?

Uluslararası Bankacılık Standardizasyonu ve Hibritleştirme Komitesi (ISO), banka hesap numaralarının, uluslararası düzeyde, farklı bankalar arasında işlem yaparken kolaylıkla tanınmasını ve bu işlemlerin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla bir standart oluşturmuştur. Bu standart doğrultusunda, banka hesap numaraları, bir dizi rakam ve harfin kombinasyonu ile oluşturulmuş olan, uluslararası olarak tanınabilen bir numaraya dönüştürülmüştür. İşte bu numaraya “IBAN” denmektedir.

ING Bank IBAN Sorgulama Yöntemleri

 • Banka Kartı Üzerinden IBAN Sorgulama

  Güncel banka kartlarının hemen hepsinin üzerinde artık IBAN bilginiz bulunmaktadır. Hesaplama işlemine geçmeden evvel, ING Bank tarafından verilmiş olan, hesabınızın bağlı olduğu banka kartının üzerini kontrol edin.

 • Hesap Cüzdanı Üzerinden IBAN Sorgulama

  Ayrıca, ING Bank’ta hesap açtırırken size verilen banka hesap cüzdanında da IBAN’ınızı bulmanız mümkün.

 • Telefon Bankacılığı Üzerinden IBAN Sorgulama

  Eğer elinizde banka kartı ya da hesap cüzdanı yoksa 0850 222 0 600 ING Bank telefon bankacılığını arayarak da IBAN’ınızı öğrenebilirsiniz.

 • İnternet ve Mobil Şube Üzerinden IBAN Sorgulama

  ING Bank’ın sunduğu dijital bankacılık imkanlarından, internet ya da mobil şube aracılığı ile faydalanıyorsanız, hesaplarınızı görüntüleyerek de hesap numarası ve IBAN bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

 • ING Bank Kurumsal Sitesi Üzerinden IBAN Hesaplama

  Bu basit yöntemler haricinde ING Bank kurumsal sitesi üzerinden IBAN hesaplamak da mümkün.

  Doğrudan ING Bank IBAN öğrenme linkine tıklayarak IBAN hesaplama sayfasına ulaşmak istemezsiniz, ING Bank internet sitesi ana sayfasına ulaşmak için ingbank.com.tr adresine buradan tıklayabilir veya linki kopyalayıp internet tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırabilirsiniz.

  Ana sayfanın en altında “ING Destek” menüsü altında “Bilgi Destek” başlığını tıklayın.

  Ulaştığınız yeni sayfada, orta kısımda kare içerisinde “Mevduat” başlığını ve aynı kare içerisinde “Detaylı Bilgi” seçeneğini göreceksiniz. “Detaylı Bilgi” seçeneğine tıklayın ve sayfanın yenilenmesini bekleyin.

  Bu yeni sayfada “Göster” yazısının yanındaki açılır menüden “IBAN” yazısına tıklayın.

  Aynı sayfada, menü seçeneklerinin altında IBAN’a ait başlıkların açıldığını göreceksiniz.

  Merak ettikleriniz kısmı içerisindeki “IBAN’ımı nasıl öğrenebilirim?” linkini tıkladığınızda bir alt menüye yönlendirileceksiniz. Burada turuncu ile yazılmış olan “IBAN Öğrenme” kelimelerine tıklayın ve IBAN hesaplama sayfasına ulaşın.

  Olabildiğince net ve özet bir şekilde izah etmememize rağmen yukarıdaki tarif size kısmen karmaşık gelmiş olabilir; ama bu tarifi vermemizin nedeni kimi sayfaların linklerinin zaman içerisinde değişikliğe uğraması ve aynı link üzerinden bir süre sonra aynı sayfaya ulaşmanın imkansız hale gelmesidir.

 • ING Bank Şubesi Üzerinden IBAN Sorgulama

  Yukarıda saydığımız yöntemlerin hiçbiri ile IBAN’ınızı öğrenemedi veya öğrendiğiniz IBAN’dan emin olamadıysanız, size en yakın ING Bank şubesine giderek IBAN’ınızı öğrenebilirsiniz.

IBAN Sorgulama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Sorgulama sonucu emin olmadığınız IBAN ile işlem yapmayın. ING Bank harici hiçbir sitede ING Bank IBAN sorgulama işlemini gerçekleştirmeyin.
 • ING Bank da tıpkı diğer bankalar gibi, hesaplama yöntemi ile elde ettiğiniz IBAN ile gerçekleştireceğiniz bankacılık işlemlerinde, herhangi bir ihtilaf çıkması halinde, hiçbir mesuliyet kabul etmeyeceğini açık bir şekilde beyan etmektedir.
 • Hiçbir sitede kişisel ve finansal bilgilerinizi paylaşmayın.

IBAN bilginizi güncel tutmanız, bankacılık işlemleriniz açısından oldukça önemlidir. ING Bank’ın sizin için sunulan tüm yöntemleri kullanarak, kolayca IBAN bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

The post ING Bank IBAN Sorgulama / Hesaplama appeared first on technodoc.com.tr.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal