Instagram kanalları tüm kullanıcılara açılıyor

Instagram kanalları tüm kullanıcılara açılıyor

ABONE OL
17 Haziran 2023, 11:09:09

Instagram, tek yönlü iletişim imkanı sunan kanallarını genişletiyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, yayınladığı bir paylaşımda Instagram kanallarının daha geniş bir kitleyle paylaşılacağını duyurdu. Bu özellik şimdiye kadar sadece belirli içerik yapımcıları tarafından kullanılabiliyordu.

Instagram kanalları, kullanıcıların takipçilerine mesaj göndermesine ve takipçilerin bu mesajlara tepki vermesine olanak tanır. Kanallar, anketler düzenleme özelliği ile birlikte gelirken üyeler, cevap veremedikleri yanıtlara doğrudan tepki gösterebilirler. Mark Zuckerberg, bu özelliği kendi kanalında Meta ürünleri hakkında duyurular yapmak için kullanmaktadır.

Kanal sahipleri yazılı mesajların yanı sıra fotoğraf, video ve ses kliplerini paylaşabilirler. Ayrıca, diğer kullanıcıları da kanala davet etmek mümkündür. Mark Zuckerberg öncesinde bu özellikle Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri ile herkese açık bir sohbet gerçekleştirmiştir.

İnstagram kanalları, Meta şirketi tarafından diğer platformlara da eklenmektedir. Kısa süre öncesinde Meta aynı özelliği WhatsApp’a getirmişti. Şu anda sadece belirli organizasyonlara kanal oluşturma izni verilse de, yakın gelecekte bu durumun değişmesi beklenmektedir. Facebook ve Facebook Messenger’a da bu özellik eklenmesi planları arasındadır.

Meta’nın Instagram kanalları üzerinde çalıştığı tek yenilik değildir. Şirket, Twitter’a rakip bir merkezsiz sosyal medya platformu üzerinde çalışmaktadır.

Bu gelişmelerle birlikte Instagram, tek yönlü iletişim imkanı sunan kanallarını daha geniş bir kitleye açmaya devam etmektedir. Kullanıcılar, bu kanallar aracılığıyla takipçileri ile etkileşimde bulunabilir ve içerik paylaşabilirler. Gelecekte, bu özelliklerin Facebook ve diğer Meta platformlarına da entegre edilmesi beklenmektedir. Meta, sosyal medya dünyasında etkisini artırmaya devam ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal