Instagram müzikli gönderi özelliğinde yenilik

Instagram müzikli gönderi özelliğinde yenilik

ABONE OL
12 Ağustos 2023, 20:54:48

Instagram, Müzikli Gönderilere Yeni Bir Özellik Ekliyor

Instagram, müzikli gönderi özelliğinde önemli bir yenilik sunuyor. Artık birden fazla fotoğraf veya videonun paylaşıldığı gönderilere de müzik eklemek mümkün olacak. Bu özellikten yararlanan ilk isim, ünlü şarkıcı Olivia Rodrigo oldu.

Rodrigo, sosyal ağın yeni özelliğini “bad idea right?” isimli şarkısını duyurmak için kullandı. Rodrigo’nun paylaştığı fotoğraf ve videoları bu şarkı eşliğinde görüntülemek mümkün oluyor. Müzik ekleme sürecinin tekli gönderi, hikaye veya Reels videolarına müzik eklenmesiyle aynı olduğu belirtiliyor. Bu yeni özelliğin dağıtımının başladığı açıklandı.

Instagram bunun yanında başka yenilikleri de duyurdu. Bunlardan ilki, popüler kullanıcıların takipçilerine Reels videosu yapmaları için yeni bir teşviğin daha sunulması. Kullanıcılar bir şablondan yardım alarak kendi videolarını oluşturup bunu “Kendininkini ekle” seçeneği üzerinden paylaştıklarında hazırladıkları video orijinal içerik sahibi veya sanatçı tarafından öne çıkarılabilecek.

İçerik yapımcısı veya sanatçı bir paylaşımı öne çıkarmak için seçtiğinde video, aynı çıkartma üzerinden sunulan diğer videoların da yer aldığı sayfanın en üstünde gösterilecek. İçerik yapımcıları 10 adet Reels videosunu öne çıkarmak için seçebilecek. Videosu seçilen kullanıcılar da bir bildirimle bundan haberdar edilecek.

Instagram Ortak Paylaşım Özelliğini Geliştiriyor

Instagram aynı zamanda ortak paylaşım özelliğini de geliştiriyor. Artık ana paylaşım sahibinin yanı sıra üç hesap daha paylaşım sahibi olarak işaretlenebilecek. Söz konusu özellik sayesinde ortak yapılan paylaşımlar, paylaşıma katılan tüm kullanıcıların akışlarında görüntülenebiliyor.

Bu yenilikler, Instagram kullanıcılarına daha fazla yaratıcılık ve etkileşim imkanı sunuyor. Müzikli gönderiler üzerinden duygularını en iyi şekilde aktarabilen kullanıcılar, paylaştıkları videoları öne çıkararak daha geniş kitlelere ulaşabilecek. Aynı şekilde, ortak paylaşımlar sayesinde kullanıcılar bir araya gelerek daha çeşitli ve eğlenceli içerikler oluşturabilecekler.

Instagram’ın bu güncellemeleriyle, platformun popülerliği ve kullanıcı tabanı daha da artması bekleniyor. Yenilikçi özelliklerle donatılan Instagram, kullanıcıların sosyal medya deneyimini daha da geliştirecek ve farklı içeriklerin paylaşılmasına olanak sağlayacak.

Kaynak: https://www.teknoblog.com/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal