Instagram yorumlarında GIF paylaşılabilecek – Teknoblog

Instagram yorumlarında GIF paylaşılabilecek – Teknoblog

ABONE OL
17 Mayıs 2023, 20:44:27

Instagram Kullanıcıları Artık Yorum Olarak GIF Paylaşabilecek

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcılara yeni bir özellik sunuyor. Artık Instagram kullanıcıları, yorum bölümünde GIF animasyonlarını paylaşabilecek. Instagram CEO’su Adam Mosseri, bu özelliğin gelişini Instagram Kanalları’nda gerçekleştirdiği Mark Zuckerberg ile yapmış olduğu sohbette duyurdu.

Mosseri, yaptığı açıklamada bu yeni özelliğin geciktiğini kabul etti. Ancak, artık kullanıcıların yorumlarında GIF animasyonu paylaşabilecekleri sevindirici bir gelişme olarak duyuruda bulundu.

GIF animasyonlarının kaynağı yine Giphy olacak ve İngiltere Rekabet ve Piyasalar İdaresi’nin geçen yıl Meta’dan Giphy’yi satmasını istediği hatırlatılmaktadır. Mosseri ayrıca, platformun Reels videolarında şarkı sözü gösterimini de test ettiklerini açıkladı.

Instagram’ın bu yeni özelliğinin temelinde, Meta’nın 2021’de duyurduğu otomatik yazı çıkartması yatmaktadır. Mosseri, paylaştığı ekran görüntüsünde zaman çizgisiyle kullanıcıların yazılar için eş zamanlama yapabileceğini belirtti.

Kullanıcılarına GIF animasyonu ile yorum yapma imkanı sunan Instagram’ın, önümüzdeki dönemde özel bir iPad uygulaması yapmayı planladığı da açıklanmaktadır. Bu uygulamanın sinyalinin daha önce Adam Mosseri tarafından verildiği hatırlatılmaktadır.

Instagram, kullanıcılarına sunduğu bu yeni özellikle, platformdaki etkileşimi artırmaya çalışıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcıların, daha canlı ve eğlenceli yorumlar yapacağı düşünülmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal