Instagram’ın Yeni Uygulaması, Twitter’a Rakip Mi Olacak?

Instagram’ın Yeni Uygulaması, Twitter’a Rakip Mi Olacak?

ABONE OL
11 Haziran 2023, 18:52:16

Meta’nın baş ürün yöneticilerinden Chris Cox, bir toplantıda çalışanlarla yeni bir uygulama hakkında bilgi paylaştı. Instagram temelli ve Twitter’a karşı bir alternatif olarak görülen bu uygulama, merkezi olmayan sosyal medya protokolü olan ActivityPub ile entegre olacak. Bu entegrasyon, kullanıcılara ActivityPub’u destekleyen diğer uygulamalara kendi hesapları ve takipçileriyle birlikte geçiş yapma imkanı verecek.

Chris Cox, uygulamayı “Twitter’a yanıtımız” olarak nitelendirirken, uygulamanın adının Threads olabileceğini belirtti. Threads, güvenliği, kullanım kolaylığını ve güvenilirliği öncelikli kılacak. Yaratıcılar ve tanınmış kişiler için bir dağıtım platformu olacak ve kitlelerini oluşturabilecekleri ve büyütebilecekleri bir stabil platform sunmayı hedefliyor.

Uygulamanın dahili kod adı Proje 92 olarak belirlendi. Resmi olarak henüz kullanıma sunulmayan uygulamanın kodlanması geçen Ocak ayında başlamıştı.

Chris Cox, Oprah, Dalai Lama gibi büyük isimlerle görüşmelerin sürdüğünü belirtti ve uygulamanın mümkün olan en kısa sürede kullanıma sunulacağını açıkladı.

Yeni uygulama, instagram temelli olacak ve Twitter’a alternatif olarak görülebilir. Uygulama, ActivityPub ile entegre olacak ve kullanıcılara aynı hesapları ve takipçileriyle başka uygulamalara geçiş yapma olanağı tanıyacak. Yaratıcılara stabil bir platform sunmayı hedefleyen uygulamanın adı Threads olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal