Intel UNIVERSITY Esports Türkiye’de Güz sezonu Riot Kampüs Elçileri Programı (KEP) ortaklığıyla devam ediyor

Intel UNIVERSITY Esports Türkiye’de Güz sezonu Riot Kampüs Elçileri Programı (KEP) ortaklığıyla devam ediyor

ABONE OL
03 Mayıs 2023, 10:20:32

Intel UNIVERSITY Esports, Riot Kampüs Elçileri Programı (KEP) ile Türkiye’de Güz sezonunda da devam ediyor. Bu ortaklık sayesinde üniversitelerdeki öğrenciler League of Legends oyununda oldukça deneyimli olacaklar. Intel UNIVERSITY Esports, Türkiye’de büyük bir ilgi görüyor ve geleceğin profesyonel oyuncularına kapılarını açıyor. Güz sezonu boyunca devam edecek olan KEP sayesinde, öğrencilerin oyun bilgileri, iletişim ve takım çalışması becerileri gelişecek. Intel UNIVERSITY Esports, Türkiye’nin en popüler e-spor etkinliği olarak adından sıkça söz ettiriyor.

Türkiye’nin en önde gelen üniversite espor organizasyonu olan Intel UNIVERSITY Esports Türkiye (UET) ve Riot Kampüs Elçileri Programı (KEP) ortaklığı, üniversite öğrencilerine espor endüstrisinde kendilerini gösterme fırsatı sunmaya devam ediyor. Güz Sezonu ile birlikte başlayacak olan turnuvalar, etkinlikler ve eğitimler GGTech Entertainment ve Riot KEP ortaklığıyla düzenlenecek.

Intel UNIVERSITY Esports Türkiye, ödüllü turnuvalar ve uluslararası yarışmalar için en iyi üniversite takımlarının bir araya geldiği bir espor müsabakasıdır. 2022 yılının Güz döneminde 140’dan fazla üniversitenin 2500’den fazla öğrencisine ulaşmayı hedefleyen bu organizasyon, espor endüstrisindeki profesyonel oyunculuktan koçluğa, hakemlikten sunuculuğa kadar birçok alanda öğrencilere iş imkanı sağlıyor.

Riot Kampüs Elçileri Programı ise üniversite öğrencilerine oyun deneyimlerini geliştirme fırsatı sunuyor. Riot Games oyunları ve espor ile ilgilenen öğrenciler için tasarlanan bu program, Türkiye’deki geniş oyun topluluğunun önemli bir parçasını oluşturuyor.

University Esports Masters (UEM), Avrupa’dan kendi üniversitelerini ve ülkelerini temsil eden takımların üniversiteler arası şampiyonluğu için yarıştığı bir espor ligidir. Intel UNIVERSITY Esports Türkiye (UET), ulusal şampiyonlarda derece yapan üniversite espor takımlarına Intel UET platformunda kendi üniversitesi için yapacakları turnuvalar adına ödül bütçesi desteği sağlayarak, bu alanda öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine destek oluyor.

Üniversitelerin espor kulüplerine de fırsatlar sunan bu organizasyon, başarılarını Avrupa’da da kanıtlamıştır. Erciyes Üniversitesi takımı ERU Yenilmezler, İspanya finallerine gitmeye hak kazanarak Avrupa üçüncüsü olurken, Çukurova Üniversitesi öğrencisi ImAwilix de Teamfight Tactics oyununda Avrupa üçüncüsü oldu.

GGTech Entertainment, video oyunları ve elektronik sporları topluma yakınlaştırarak entegrasyon, sportmenlik, takım çalışması ve gelişme arzusu gibi değerleri öne çıkarırken eğlenmeyi öğrenmek için bir motivasyon olarak kullanmaktadır. GGTech Entertainment, interaktif ortamlar yaratmak konusundaki kararlılığını bilgisayar oyunlarında ürün geliştirme, üretim ve finansal yeterlilik uzmanlığıyla birleştirmektedir. Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileri ile yapılan içerik üretimlerine de yatırım yapan firmayı daha yakından tanımak için www.ggtech.es adresine göz atabilirsiniz.

Intel UNIVERSITY Esports Türkiye ve Riot Kampüs Elçileri Programı ortaklığı ile üniversite esporcuları, kendi yeteneklerini ve becerilerini gösterebilme imkanı bulurken, Türkiye’nin espor endüstrisinde geldiği noktayı da yansıtmaktadır. Turnuvalar, etkinlikler ve eğitimler, merakliadinlar.com tarafından takip edilebilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal