iOS 16 iPhone kullanıcıların ne kadarına ulaştı?

iOS 16 iPhone kullanıcıların ne kadarına ulaştı?

ABONE OL
02 Haziran 2023, 07:33:32

Apple kullanıcıları arasında yeni işletim sistemi iOS 16 oldukça popüler. Ancak, henüz herkes güncellemeyi gerçekleştirdiğini söylemek mümkün değil. Bu nedenle, Apple’ın önümüzdeki pazartesi günü WWDC’nin açılış konuşmasında iOS 17’yi duyurması bekleniyor. Peki, acaba iPhone kullanıcılarının ne kadarı bu yeni işletim sistemi için güncelleme yapacak?

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, tüm iPhone’ların %81’i şu anda iOS 16 kullanıyor. Bununla birlikte, %13’lük bir kısım hala iOS 15 kullanırken, geri kalan %6’sı daha eski sürümlerden birini kullanıyor. Bu güncelleme oranı, Android 13’ün yaklaşık %12’sine kıyasla oldukça yüksek.

Ancak, iPad’lerde durum biraz farklı. Tüm iPad’lerin %71’i şu anda iOS 16’ya yükselirken, %20’si hala iPadOS 15 kullanıyor ve geri kalan %9’u daha eski bir sürümü tercih ediyor.

Son dört yılda piyasaya sürülen tüm iPhone’ların %90’ı iOS 16’ya, iPad’lerin ise %76’sı iPadOS 16’ya güncellendi.

Apple, yeni işletim sistemi iOS 17 ile birlikte birçok özellik sunuyor. Bunlardan bazıları, yeni sağlık koçları ve günlük uygulamaları içeriyor. Ancak, iOS 17’ye geçiş hızını önceki işletim sistemlerine kıyasla artırıp artırmayacağı merak konusu.

Bu yüzden, yeni işletim sistemine geçiş için birçok kişinin sabırsızlandığı açıkça görülüyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments