iOS 17 ile yeni bir Denetim Merkezi bekleniyor

iOS 17 ile yeni bir Denetim Merkezi bekleniyor

ABONE OL
09 Nisan 2023, 22:46:28

iOS 17’nin Yenilenmiş Denetim Merkezi

Apple kullanıcıları, iOS 17’nin yeniliklerini merak ediyor. Apple, iOS 17 hakkındaki ilk bilgileri WWDC 2023’te paylaşacağını açıkladı. iOS 17’de nelerin beklenildiği hakkında sızıntılar yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bunlardan en yeni olanına göre, iOS 17 kullanıcıları, yenilenmiş bir Denetim Merkezi ile karşılaşacaklar.

Apple, Denetim Merkezi’ni ilk kez iOS 7 ile kullanıma sunmuştu. Denetim Merkezi üzerinden kablosuz, hücresel, Bluetooth ayarlarına, medya kontrollerine ve bazı yerel uygulamaların kısayollarına erişilebiliyor. Cupertino merkezli şirketin iOS 17’de Denetim Merkezi’ni tamamen yenileyeceği söyleniyor.

Denetim Merkezi’nde nelerin değişeceği henüz belirsiz. Ancak Apple’ın kullanıcılara daha fazla kişiselleştirme imkanı sunması muhtemel görünüyor. Hâlihazırda Denetim Merkezi’ndeki bazı unsurlar yeniden düzenlenebilirken, kullanıcılar verili seçenekler üzerinden ekstra kısayollar ekleyebiliyor.

Apple 2017’de yayınladığı iOS 11’den sonra Kontrol Merkezi’ni yenilememişti. Şirket, iPhone X için Denetim Merkezi’ni ekranın tamamını kaplayan bir menü hâline getirmişti. Eğer bu iddia doğruysa, Apple ilk defa Kontrol Merkezi’ni yenilemiş olacak. İddiayı paylaşan kişinin iPhone 14 Pro ve Dynamic Island hakkındaki sızıntıları doğru çıktığı göz önüne alınırsa, bu iddianın doğru olma ihtimali artıyor.

iOS 17 ile Bazı Modelleri Desteklemeyi Bırakacak

Söylentilere göre, Cupertino merkezli şirket, iOS 17 ve iPadOS 17 ile birlikte iPhone 8, iPhone X ve birinci nesil iPad Pro gibi modeller için güncelleme desteği sunmayı bırakacak. Bu haber, bu cihazları kullananlar için üzücü olabilir.

Apple, iOS 17’yi WWDC 2023’te duyuracak. WWDC 2023 etkinliği 5 Haziran’da başlayacak. Bunun yanı sıra, Apple, watchOS 10, tvOS 17 ve macOS 14 gibi işletim sistemlerini de gözler önüne çıkaracak.

(344 words)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal