iOS 17 iPhone’u akıllı ekrana dönüştürecek

iOS 17 iPhone’u akıllı ekrana dönüştürecek

ABONE OL
25 Mayıs 2023, 09:07:27

iPhone’un kilit ekranı iOS 17 ile birlikte akıllı ekrana dönüşüyor

Bloomberg’in haberine göre, Apple en son güncellemesi iOS 17 ile iPhone’un kilit ekranını bir tür akıllı ekrana dönüştürmeyi mümkün kılacak. Yeni kilit ekranı, takvim girişleri, bildirimler ve diğer detayları yüksek kontrastlı bir düzen içinde gösterecek. Böylece kullanıcılar kilit ekranından daha fazla bilgiye erişebilecekler.

Yeni kilit ekranı özelliği, Google’ın 2019’da Android 10 için sunduğundan daha gelişmiş ve Amazon Fire tabletlerdeki kilit ekranı özelliğiyle karşılaştırılabilir seviyede olacak. Apple, bu yeni özellikle ilgili resmi bir açıklama yapmayı reddetti. Ancak şirketin iOS 17’yi 5 Haziran 2023’te WWDC 2023’te duyurması bekleniyor. İşletim sistemi, eylül ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Canlı bilgileri öne çıkarmak iOS 17’nin öncelikleri arasında yer alacak. Bununla birlikte, Apple’ın akıllı ekran girişimlerinin sadece bir örneği olduğu belirtiliyor. Şirket ayrıca, monte edilebilir bir ekranın da yer aldığı akıllı ev cihazları da üretiyor. Yeni watchOS sürümü de araç takımlarına odaklanarak güncellenecek.

Bu güncellemenin diğer özellikleri ise şunlar olacak: en azından bazı ülkelerde App Store dışından uygulama yüklenmesine izin verilmesi, SharePlay ve AirPlay özelliklerinin iyileştirilmesi, Sağlık ve Cüzdan uygulamalarına güncellemeler yapılması ve yeni bir “yaşam günlüğü” uygulaması. iPad’de benzer bir özelliğin sunulup sunulmayacağı belirsizliğini koruyor. Ancak iPadOS’in kilit ekranının özelleştirilmesi gibi konularda iOS’in arkasından geldiğini hatırlatmakta fayda var.

Bu güncelleme, iPhone kullanıcılarına daha fazla bilgiye erişme imkanı sunarken, Apple’ın akıllı ekran teknolojisindeki yatırımlarının devam edeceğinin de bir göstergesi olarak görülüyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal