iOS 17’nin Gizli Özellikleri: Apple’ın Açıklamadığı Yenilikler!

iOS 17’nin Gizli Özellikleri: Apple’ın Açıklamadığı Yenilikler!

ABONE OL
06 Haziran 2023, 23:04:26

Apple, iPhone kullanıcıları için yayınlanacak olan iOS 17 güncellemesi hakkında sonbahar aylarında duyuru yapmıştı. Ancak, WWDC 2023 açılış konuşmasında öne çıkarılan yeniliklerin dışında birçok gizli özellik de iOS 17 ile gelecek. İşte, iOS 17’nin en dikkat çeken gizli kalmış özellikleri:

Etkileşimli Araç Takımları:
Ana ekran, kilitli ekran veya hep açık ekran modunda bir araç takımı ile etkileşim kurarak, hızlıca bir görevi tamamlayabilir, bir şarkıyı oynatabilir veya durdurabilir ve hatta ev kontrollerinize erişebilirsiniz.

Geliştirilmiş SharePlay:
Artık iki iPhone yan yana getirerek hızlı bir şekilde SharePlay oturumu başlatabilirsiniz. Bu, kullanıcılar arasındaki iletişimi daha da kolaylaştıracak.

Otomatik Doldurma Özelliği:
Aldığınız tek seferlik doğrulama kodları otomatik olarak doldurulacağı için Safari’den çıkmanıza gerek kalmayacak. Artık, Mail uygulamasında da otomatik doldurma özelliği kullanılabilecek.

Çalma Listesi İş Birliği:
Apple Music, iOS 17.1 ile birlikte çalma listesi iş birliğini getiriyor. Artık arkadaşlarınızı çalma listenize davet edebilir, herkes şarkı ekleyebilir, sırayı değiştirebilir ve şarkıları kaldırabilir.

Elektrikli Araç Rotaları:
Apple Haritalar, artık gerçek zamanlı şarj istasyonu mevcudiyetini gösteriyor ve tercih ettiğiniz bir şarj ağı seçebiliyorsunuz. Bu özellik, elektrikli araç kullanıcıları için oldukça önemli bir gelişme.

Siri ile Art Arda Talepler:
“Hey Siri” deyimi artık kaldırılmış ve sadece “Siri” demek yeterli hale getirilmiş. Böylece IOS 17’nin birden çok isteği ardışık olarak gerçekleştirmenize olanak sağlandığını belirtti.

Memoji Çıkartmaları:
iOS 17 ile Memoji’ye yeni üç çıkartma özelliği eklendi. Halo, Smirk ve Peekaboo adlı yeni çıkartmalar kullanıcıların keyifli dakikalar geçirmesine yardımcı olacak.

Anımsatıcılar:
Alışverişi kolaylaştırmak için öğeler otomatik olarak kategorilere ayrılabilecek.

AirTag Paylaşımı:
iOS 17 ile birlikte, AirTag’leri veya Bul ağ aksesuarlarını beş kişiye kadar paylaşabilirsiniz. Grup içindeki herkes, yakındayken bir AirTag’in konumunu belirlemek için Tam Konum Bulma’yı kullanabilir ve bir ses çalabilir.

Yukarıdaki özellikler, iOS 17’nin en ilgi çekici gizli kalmış özelliklerinden sadece bazıları. Apple, sonbaharda yayınlanacak olan iOS 17 güncellemesi ile birlikte birçok kullanıcının işini kolaylaştıracak gizli özellikleri de sunacak. iOS 17 ile ilgili tüm yenilikleri Teknoblog olarak sizlere sunmaya devam edeceğiz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments