iPad’de Yeni Dönem: USB Webcam Desteği

iPad’de Yeni Dönem: USB Webcam Desteği

ABONE OL
12 Haziran 2023, 02:59:12

Apple’ın yeni iPadOS 17 geliştirici betası, kullanıcıların aynasız kameralarını harici USB kameralar veya webcam modları olan cihazlar aracılığıyla kullanmasını sağlayacak. Bu özellik, iPad’in kullanım alanını oldukça genişletecek ve Zoom veya Microsoft Teams gibi uygulamalar için harika bir özellik sunuyor.
Twitter kullanıcısı Stephen Robles, USB webcam desteğini test etti ve FaceTime’da çalıştığını belirtti. iPadOS 17’nin yeni bir temel API’si olduğu için, geliştiricilerin uygulamalarını güncelleyerek yeni kamera seçeneklerini desteklemeleri gerekiyor. Bununla birlikte, Brian Voll gibi diğer Twitter kullanıcıları, Elgato’nun HD60S+ USB yakalama kartı gibi cihazları kullanarak bir oyun konsolu veya herhangi bir HDMI cihazından gelen içeriği bir FaceTime görüşmesine aktarabildiğini keşfetti. Bu özellik Twitch ve YouTube gibi uygulamalarla birlikte kullanıldığında iPad’i çok daha yetenekli bir mobil yayın cihazına dönüştürebilir.

Apple, iPadOS 17 geliştirici betasını şu anda ücretsiz olarak sunuyor. IPadOS 17’nin genel beta sürümü, bu sonbaharda gerçekleşecek nihai sürümünden önce, Temmuz 2022’de kullanıma sunulacak.

Bu yeni özellik, iPad’in bir video konferans veya live-stream cihazı olarak kullanımını daha da geliştirecek ve kullanıcıların kamera seçeneklerini genişletecek. Bu özelliği kullanabilmek için ise, sadece iPadOS 17’ye güncellemek yeterli olacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal