iPhone 14 Pro ile genç HipHop sanatçıları yükseliyor

iPhone 14 Pro ile genç HipHop sanatçıları yükseliyor

ABONE OL
09 Temmuz 2023, 01:06:32

iPhone, Türkiye’nin yükselen HipHop sanatçılarına özgün bir şekilde kendilerini ifade etme fırsatı sunuyor. Apple’ın belirttiğine göre, iPhone 14 Pro ile sanatçılar müzik hikayelerini aktarmada yeni bir özgürlüğe kavuştular. Apple, “Anlatacak Bir Hikayem var” adlı projede, genç HipHop sanatçılarının iPhone ile çekilmiş müzik videolarını yayınladı. Bu proje, Türkiye’nin HipHop kültürünü desteklemek amacıyla başlatıldı. Yalçın Birol’un “Önce Sen Dinle” platformu üzerinden davet ettiği sanatçıların parçaları, İstanbul Teknik Üniversitesi Miam İleri Müzik Araştırmalar Merkezi’nin desteğiyle Dolby Atmos destekli Uzamsal Ses teknolojisi ile kaydedildi. Bu projede yer alan 5 yeni HipHop parçası, Apple Music’te öne çıkarılacak.

iPhone 14 Pro ile Çekilen HipHop Videolarına Sanatçılardan Yorumlar

“Önce Sen Dinle” platformunda bir araya gelen MC’ler, Beatmaker’lar ve yönetmenler, genç yetenekleri keşfetti. Gençler, Türkiye’nin ilk Uzamsal Ses ve HipHop Atölyesi’nde çıkış parçalarını kaydetti. iPhone ile çektikleri videolarla kendi hikayelerini anlatma fırsatı buldu. Kars, Mithat Dalgıç, Nilhan, Palm J ve Xentix isimli beş müzisyen, iPhone’un Hareket modu, Sinematik modu, ağır çekim ve loş ışık gibi özelliklerini deneyimledi.

“Gelecekteki Ben” şarkısı için şarkıcı Kars ve yönetmen Lara Bulut, iPhone ile çekilen bir klipte yer almanın son derece eğlenceli ve şaşırtıcı olduğunu belirtti. Yönetmen Cenan Çelik, “Aley” şarkısının çekiminde iPhone’un geniş açısının, video kalitesinin ve doğal ışık performansının etkileyici olduğunu ifade etti.

“Bilen Bilir” şarkısında yer alan şarkıcı Nilhan ve yönetmen Vasso ise iPhone ile profesyonel çekim yapmanın pratik ve başarılı olduğunu söyledi. Son olarak “Sallan” şarkısında yer alan Palm J ve Ahmet Ünlüeser, iPhone ile çekim yapmanın inanılmaz bir deneyim olduğunu dile getirdi.

Bu proje, iPhone 14 Pro’nun genç nesil HipHop sanatçılarına nasıl bir ilham kaynağı olduğunu ve onların sanatsal ifadelerini nasıl kolaylaştırdığını bir kez daha kanıtlıyor.

iPhone ile Çekilen Müzik Videolarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Uzamsal Ses Kayıtlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Teknoblog'un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments