iPhone 15 Pro eylem tuşunun detayları netleşiyor

iPhone 15 Pro eylem tuşunun detayları netleşiyor

ABONE OL
27 Temmuz 2023, 15:36:12

Apple, iPhone 15 Pro serisinde fiziksel tuşlar yerine katı hâl tuşlarını tercih edebileceği yolundaki söylentiler bir süredir gündemde. Ancak son haberlere göre, Apple’ın bu tuş değişikliğini bir yıl ertelediği iddia ediliyor. iOS 17’nin dördüncü beta sürümünde yapılan bir incelemede, ilginç detaylar ortaya çıkarak farklı bir durumun ipucunu veriyor.

Önceki sızıntılara göre, Apple, iPhone’lardaki tüm fiziksel tuşları ve ses kısma düğmesini Apple Watch Ultra’da olduğu gibi bir “eylem tuşu” ile değiştirmeyi planlıyor. MacRumors ekibinin yaptığı iOS 17 beta sürümü incelemesi, bu tuşun dokuz farklı eylemi gerçekleştirebileceğini gösteriyor.

Bu eylemler arasında telefonu sessize almak için tek dokunuşla tüm sesleri kapatabilme, Kestirmeler, Kamera, Flaş Işığı, Büyüteç, Çeviri ve Sesli Notlar gibi erişilebilirlik özelliklerine erişebilme bulunuyor.

iPhone 15 Pro’nun Çıkışı Gecikebilir

Haberde, bu eylem tuşuyla ilgili nasıl kontrol edileceği konusunda bilgi bulunmuyor. Ancak yakın bir zamanda bu konuda yeni detaylar açıklanmasını umut ediyoruz. Apple’ın iPhone 15 Pro modellerinde eylem tuşuna geçip geçmeyeceği hala belirsizliğini koruyor. Apple, yeni iPhone modellerini sonbaharda tanıtması bekleniyor. Ancak analist Wamsi Mohan, bu yılın iPhone serisinin, önceki yıl olduğu gibi, eylül ayında satışa çıkmayabileceğini belirtti. Mohan’ın ifadesine göre, Apple’ın tedarik zinciri içindeki şirketlerle yaptığı kontroller, iPhone 15’in çıkışının “birkaç hafta” ertelenebileceğini gösteriyor. Ayrıca Pro ve Pro Max modellerinin daha yüksek fiyatlarla satışa sunulacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal