iPhone 15 Pro tasarımı için yeni ipuçları

iPhone 15 Pro tasarımı için yeni ipuçları

ABONE OL
08 Nisan 2023, 18:06:13

iPhone 15 Pro, birçok beklentiyi karşılamak için tasarlandı. Apple, bu yeni cihazda köşeleri daha da yuvarlatarak kullanıcıların keskin köşelerden kaynaklanan rahatsızlıklarının önüne geçmeyi hedefliyor. Ayrıca, bağımsız kameralar daha da büyütülerek kamera modülünün çıktısı biraz daha kalın hale getirildi. Buna ek olarak, iPhone 15 Pro Max’te periskop zum lensin de bulunacağı söyleniyor.

Cihazın tasarımı hakkında yeni görseller, 9to5mac tarafından paylaşıldı ve titanyum çerçevenin kullanıldığı bu cihazın USB-C girişine de sahip olacağı belirtiliyor. Apple’ın yeni amiral gemisi tamamen yeni bir sensör teknolojisiyle sınırları zorlayacak ve daha fazla ışık yakalayarak daha iyi pozlama sağlayacak. Tüm iPhone 15 modelleri için endişeyi ortadan kaldırmak için Apple’ın onayladığı USB-C kabloları kullanılması öneriliyor.

Sesi kontrol etmek ve sessiz bir modda tutmak için tasarlanan dokunmatik kontrol tuşları, fiziksel olmayacak. Bu tuşların dokunmatik hissi, iki motordan kaynaklanacak. Bu sayede, kullanıcılar telefonlarını sessiz bir şekilde tutabilirler.

Cihazın ekranını saran çerçevenin kalınlığı sadece 1.55 mm olacak. Ekran kaplayan camın hafif kavisli olması, ekranın titanyum çerçeveye pürüzsüz bir şekilde bütünleşmesini sağlayacak. Cihazın selefinden daha dar olması, daha ince çerçeveler sayesinde mümkün olacak. Ekran boyutunda herhangi bir değişiklik olmayacak.

Yeni iPhone modelleri için kırmızı, altın, beyaz ve uzay siyahı renk seçenekleri sunulması bekleniyor. Apple, iPhone 15 Pro’yu Eylül ayında tanıtacak ve tüm dünyadaki teknoloji meraklıları bu yeni cihazı heyecanla bekliyorlar.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal