İş Bankası Eft Ücreti

İş Bankası Eft Ücreti

ABONE OL
12 Mayıs 2023, 22:10:26

İş Bankası EFT ücreti, banka hesapları arasında para transferi yaparken ödenen bir ücrettir. İş Bankası müşterileri, farklı bankalardaki hesaplara para göndermek için EFT işlemi yaparken belli bir ücret öder. İş Bankası, müşterilerine bu işlemi yaparken rekabetçi ve uygun EFT ücretleri sunarak tasarruf etmelerine yardımcı olur. İş Bankası EFT ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bankanın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası ile EFT İşlemleri ve Ücretleri

Türkiye İş Bankası müşterileri, farklı kanallar kullanarak kolayca EFT işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak, her kanal için farklı ücretlendirmeler bulunmaktadır.

EFT İşlemleri İçin Ücret Alınır mı?

Eğer İş Bankası ile bir müşteri sözleşmesi yoksa, her EFT işlemi için ücret ödemeniz gerekebilir. Ücretler, bankanın belirlediği ürün ve hizmet ücretleri kapsamında belirlenmektedir. İş Bankası ile olan finansal müşteri ilişkinize göre farklı bir ücretlendirme talep edebilir, indirimlerden yararlanabilirsiniz. Eğer çalıştığınız kurum İş Bankası ile bir protokol imzalamışsa, EFT işlemleriniz tamamen ücretsiz ya da cüzi bir ücretle gerçekleşebilir. Aksi takdirde, İş Bankası’nın standart ücret cetvelinde yer alan EFT ücretlerini dikkate almanız gerekir.

Hafta Sonu EFT Yapılabilir mi?

Ne yazık ki, EFT işlemi bankalar arası bir işlem olduğu için hafta sonları yapılamamaktadır. İş Bankası müşterileri, hafta içi saat 16:00’ya kadar normal EFT işlemlerini gerçekleştirebilirler. Saat 16:00-17:00 arası yapılan EFT işlemleri ise Geç EFT olarak adlandırılır ve daha yüksek bir ücretle işlem yapılır. Saat 17:00’den sonra EFT işlemi yapılamaz. Ancak, ileri tarihli EFT işlemi yapabilirsiniz. Bunun için, ileri tarihi EFT işlemleri menüsünden giriş yapmanız gerekmektedir.

İş Bankası EFT Ücretleri Nelerdir?

İş Bankası, her kanal için ayrı ayrı EFT ücretlendirme tabloları yayınlamaktadır. Ücretler yıllık olarak güncellenir ve bankanın web sitesinde yayınlanır. Hangi kanalı kullanacağınıza göre İş Bankası EFT ücretlerine dair tabloyu inceleyebilirsiniz.

EFT Kanalı Asgari Ücret Azami Ücret Yüzdelik Oran (%) Detay
Mobil Bankacılık İşCep 6,50 TL 6,50 TL İşlem başına tahsil edilir. (BSMV Dahil)
Mobil Bankacılık İşCep 100 Bin TL Üzeri 470 TL 0,05% İşlem başına tahsil edilir. (BSMV Dahil)
Mobil Bankacılık Düzenli EFT 6,50 TL 6,50 TL İlk işlemden sonraki işlemler için geçerlidir.
İnternet Bankacılığı 6,50 TL 6,50 TL İşlem başına tahsil edilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments