İş Dünyası İçin Yeni VR Başlığı

İş Dünyası İçin Yeni VR Başlığı

ABONE OL
10 Haziran 2023, 06:12:05

HTC, iş dünyasına yönelik olarak tasarlamış olduğu Vive XR Elite Business Edition adını taşıyan sanal gerçeklik başlığını duyurdu. 1.299 dolarlık bir fiyat etiketiyle satılan bu cihaz, Apple Vision Pro’ya ciddi bir alternatif olarak görülüyor. Vive XR Elite Business Edition, birden fazla VR başlığı satın almayı düşünen işletmeler için önemli bir seçenek olabilir.

HTC’nin yeni iş başlığı, cihaz ve kullanıcı yönetimi, izleme ve özelleştirme işlemlerini birden fazla VR başlığı üzerinde daha akıcı hale getirmeyi amaçlayan Business+ servisini de içeriyor. HTC, Vive XR Elite’i, kullanıcıların rahatı ve performansı için tasarlamış, değiştirilebilir 24Wh pil ve aktif soğutma özellikleriyle donatmıştır.

Bu başlık, eğitim ve görselleştirmeyi kolaylaştıran, ayrıca işbirliğini teşvik eden bir araç olarak görülmektedir. İki adet 1920×1920 ekran, neredeyse 4K çözünürlük sunarken, 110 derecelik görüş alanını sağlıyor. 90Hz yenileme hızı, en karmaşık görselleştirmeleri bile takip edebilir.

Vive XR Elite Business Edition kontrolörleri, fiziksel denetleyicileri kullanmaktadır ve “altı dereceli özgürlük (6DoF)” denetleyicileri adını almaktadır. Ancak, cihazın navigasyon, tıklama, sürükleme, kaydırma ve hatta yazma gibi işlemler için sınırlı el izleme teknolojisine sahip olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Sensör donanımı olarak XR Elite Business Edition, dört izleme kamerası, 16 MB RGB kamera, derinlik sensörü, G-sensör, jiroskop ve yakınlık sensörü içerir. Ayrıca, Bluetooth 5.2 (BLE) ve Wi-Fi 6E özelliklerine sahip olan cihaz, Qualcomm Snapdragon XR2 işlemci ile 12 GB bellek ve 128 GB depolama alanına sahiptir.

Başlığı satın alan müşteriler, ticari kullanım garantisi, batarya ve denetleyici aksesuarları ile birlikte Business+ servisine de ücretsiz erişim elde edecekler. HTC Vive XR Elite Business Edition, işletmelerin VR deneyimlerine yeni bir adres sunma amacıyla tasarlanmıştır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal