İsmail YK Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

İsmail YK Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

ABONE OL
28 Nisan 2023, 01:45:42

Ismail YK, Türkiye’de ünlü bir müzik sanatçısıdır. Gerçek adı İsmail Yurtseven olan sanatçı, 5 Temmuz 1978’de Hamminkeln, Almanya’da doğmuştur. Kendisi annesi Türk, babası ise Türk asıllı Alman vatandaşıdır. İlk albümü olan “Bas Gaza” ile müzik dünyasına adım atan İsmail YK, daha sonra “Metropol” ve “Süperstar 1” gibi birçok başarılı albüm çıkarmıştır. Sanatçı, özellikle “Bombabomba.com” şarkısı ile geniş kitleler tarafından tanınmaktadır. İsmail YK’nın memleketi ise Sivas’tır.

İsmail YK Kimdir? Sorusuna tüm yönleriyle cevap bulabileceğiniz biyografi yazımızda İsmail YK‘nın hayatından detayları bulabilirsiniz.

İsmail YK Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

ismail-yurtseven-1

(0) (0)

Ad Soyad İsmail Yurtseven
Meslek Sanatçı
Yaşı 43 (1978-07-05)
Boyu 1,74 m
Kilosu 69 kg
Burcu Yengeç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ön Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Dilara
Doğum Yeri Almanya

İsmail YK Biyografisi

İsmail Yurtseven, 5 Temmuz 1978 tarihinde Almanya‘nın Hamm kentinde dünyaya gelmiştir ve tüm dünyada İsmail YK olarak tanınmaktadır. Ailesi, fabrika işçisi olmak için Sivas‘tan Almanya‘ya taşınmıştır.

Müzik yeteneği, henüz 5 yaşındayken bağlama ve gitar‘da kendini göstermiş ve kardeşleriyle birlikte müzik yapmaya başlamıştır. 1985 ve 1987 yıllarında, Yurtseven Kardeşler ismiyle 2 amatör albüm çıkarmışlardır ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmışlardır.

Kardeşleriyle birlikte, 1995’te profesyonel olarak müzikle uğraşmaya başlayan İsmail YK, lise mezuniyetinden sonra müzik kariyerinde ilerlemek için odaklanmıştır. Konservatuvarda piyano ve gitar bölümünde eğitim almıştır ve Yurtseven Kardeşler isimli müzik grubunun en ufak solistidir.

1996 senesinde Almanya’da profesyonel olarak DJ‘lik yapmaya başlayan sanatçı, çok sayıda enstrüman çalabilme yeteneğine sahiptir. Söz yazarlığı, aranje ve müzik yönetmenliği de onun diğer yeteneklerindendir.

2004 yılında ‘Şappur Şuppur’ albümüyle dikkatleri üzerine çeken İsmail YK, bombabomba.com albümüyle de en önemli çıkışını yapmıştır. Ayrıca ‘Allah Belanı Versin’ şarkısıyla da büyük bir ses getirmiştir.

Ünlü sanatçılar Seda Sayan, Ebru Yaşar, Alişan ve Kibariye’ye beste veren İsmail YK, 2010 yılında ‘Yılın En İyi Sanatçısı’ ve ‘Yılın En Sevilen Sanatçısı’ unvanlarına layık görülmüştür.

İsmail YK, yengeç burcu özelliklerine sahip, 1.74 metre boyunda ve 69 kilogram ağırlığındadır.

İsmail YK’nın bazı albümleri:

  • 2008 – Bas Gaza
  • 2009 – Haydi Bastır
  • 2011 – Psikopat
  • 2015 – Kıyamet

20 Aralık 2020 Pazar 15:37

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal