İzzet Çapa Kimdir Biyografisi ve Hayatı

İzzet Çapa Kimdir Biyografisi ve Hayatı

ABONE OL
25 Nisan 2023, 08:34:53

İzzet Çapa, Türk gazeteci, televizyon programcısı ve yazar. İstanbul’da doğan Çapa, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Gazetecilik kariyerine Milliyet Gazetesi’nde başlayan Çapa, daha sonra Sabah ve Star gazetelerinde de çalıştı. İstanbul FM ve Radyo Alaturka’da radyo programları yapan Çapa, televizyon dünyasına da adım attı. TV8, Kanal D ve CNN Türk gibi önemli televizyon kanallarında programlar yaptı. İzzet Çapa, ayrıca çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı da yapmıştır. Türk televizyonculuğunun önemli isimlerinden biri olan İzzet Çapa, media sektöründe uzun yıllar boyunca başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettirmiştir.

İzzet Çapa Hayatı ve Kariyeri

Meraklikadinlar.com’da sizlerle, İstanbul’da mekânları ve restoranları ile tanınan ünlü iş adamı İzzet Çapa’nın hayatını ve kariyerini ele alacağız.

İzzet Çapa, 1965 yılında İstanbul’da doğdu ve tek kardeşidir. Anne tarafından moda alanında tanınmış olan annesi Gürnar Çapa ile babası boşanmıştır. Liseyi bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme bölümüne kaydolan Çapa, okula devam edemeyince mezun olamadı.

İzzet Çapa, ilk eşi Sema Heper ile birlikte moda evi açmaya karar verdi. Ancak bu iş tutmayınca iflas ettiler. Modacı olan annesinin gelinlik tasarım ve üretim işini devralan Çapa, işletmecilik sektörüne yönelerek Dedikodulu Meyhane’yi açtı. Meyhaneden sonra birçok eğlence mekânı açan Çapa, Joke College, Longtable gibi isimlerle İstanbul’un gece yaşamında önemli bir yere sahip oldu.

İzzet Çapa, işletmeciliğin yanı sıra gazetecilik ve yazarlık da yapmaktadır. Habertürk gazetesindeki görevinden sonra Hürriyet gazetesi Kelebek ekibinde yazdı ve televizyonda İzzet Paşa programı yaptı.

İzzet Çapa’nın hayatı ve kariyeri, İstanbul’daki eğlence sektörüne yaptığı katkılarla hatırlanmaktadır. Technodoc.com.tr olarak İzzet Çapa’nın başarılarının devamını diliyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal