Jony Ive ve LoveFrom’un Yeni Projesi: Linn Sondek LP12-50

Jony Ive ve LoveFrom’un Yeni Projesi: Linn Sondek LP12-50

ABONE OL
08 Temmuz 2023, 10:57:51

Jony Ive’ın İlk Donanım Projesi: Linn Sondek LP12-50

Jony Ive, Apple’dan ayrıldıktan sonra kurduğu tasarım firması LoveFrom ile sıra dışı projeler yapmaya devam ediyor. İngiliz ses ürünleri şirketi Linn ile gerçekleştirilen iş birliği, sınırlı sayıda üretilen ve dikkat çekici bir fiyat etiketi olan bir turntable projesine imza atılmasını sağladı. Bu proje, Jony Ive’ın Apple’dan ayrıldıktan sonraki ilk donanım projesi olarak görülüyor.

Linn Sondek LP12-50, 50 yıllık Sondek LP12 turntable’ın yıldönümüne özel bir sürümüdür. Jony Ive’ın tasarım firması LoveFrom, Linn ile birlikte çalışarak bu ultra özel ürünü geliştirmiştir. Sadece 250 adet üretilen Sondek LP12-50, Ağustos 2023 ile Mart 2024 arasında sahiplerine teslim edilecektir. Bu özel turntable’ın fiyatı ise 60.000 dolar olarak belirlenmiştir.

Linn Sondek LP12-50’nin tasarımında ses öğelerine yoğunlaşılmıştır. Yoğun ahşap malzeme kullanılarak titreşimlerin azaltılması amaçlanmıştır. LoveFrom ise tasarımın endüstriyel boyutuna odaklanmıştır. Kare formundaki bileşenler daha yumuşak hatlara dönüştürülmüş, plastik güç düğmesi alüminyum bir daireyle değiştirilmiş ve yeni menteşeler kullanılarak turntable’ın toz kapağı her açıda açık tutulabilmiştir.

Bu proje, LoveFrom’ın başka bir işlem veya mali düzenlemeye gerek duymadan gerçekleştirdiği çalışmalardan biridir. LoveFrom, projelerinin çoğunu sadece yapmayı sevdiği için yapmaktadır. Bu yaklaşım, firmanın Airbnb ve Ferrari gibi markalarla olan uzun vadeli sözleşmelerinden para kazanırken, bazı projelerde mali kazanımı bir kenara bırakabilmesini sağlamaktadır.

Linn Sondek LP12-50 hakkında daha fazla fotoğrafa Financial Times’daki ilgili makalede ulaşabilirsiniz. Bu proje, Jony Ive’ın tasarım yeteneklerini yeni bir düzlemde sergilemesine olanak sağlamaktadır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments