Kablosuz Bağlantılar ve Batarya Verimliliği, Windows 11 ve Bluetooth LE ile Yeniden Tanımlanıyor

Kablosuz Bağlantılar ve Batarya Verimliliği, Windows 11 ve Bluetooth LE ile Yeniden Tanımlanıyor

ABONE OL
24 Mayıs 2023, 04:49:21

Microsoft, kablosuz cihazlara daha verimli bir bağlantı sağlayan ve enerji tüketimini azaltan düşük enerjili Bluetooth LE özelliğini Windows 11 ile destekleyeceğini duyurdu. Samsung ve Intel iş birliği ile geliştirilen bu özellik, aynı anda birden fazla cihaza ses iletimi sağlayarak kullanıcıların daha uzun süreli bir kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca, işitme cihazlarıyla kullanım konusunda büyük gelişmeler sunuyor.

Windows 11, canlı altyazı özelliğini on farklı dilde destekleyecek bir güncelleme ile kullanıcı deneyimini iyileştirecek. Gerçek zamanlı olarak sesi yazıya döken bu özellik, farklı dillerdeki içinde çalışan kullanıcıların canlı altyazılardan daha fazla faydalanmasını sağlayacak.

Widget paneli de kullanıcı deneyimini artırmak için yenilendi. Varsayılan görünüm daha geniş bir düzenle karşımıza çıkarak sabitlenmiş uygulamalar ve kişiselleştirilmiş beslemeler için ayrılmış bir alana sahip oldu. Ayrıca, varlık algılama özelliği için yeni bir gizlilik ayarı bulunuyor. Bu özellik, hangi uygulamaların varlık sensörü bilgilerine erişebileceğinizi belirleyebilir ve belirli varlık algılama özelliklerini kolayca etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Son olarak, VPN bağlantınızın durumunu kolayca kontrol edebilmeniz için yeni bir VPN simgesi de geliyor. Görev çubuğunuzdaki internet bağlantısına göre bir kalkan olarak görünen bu simge, VPN’e bağlı olup olmadığınızı hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlayacak. Bu özellik, tüm kullanıcılara sunulacak.

Windows 11’in bu yeni özellikleri, Microsoft’un AI destekli asistanı Copilot’un üzerine inşa edildi. Microsoft, kullanıcıların teknolojiyi daha verimli ve konforlu bir şekilde kullanabilmesini hedefliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal