Kredi kartı taksitli nakit avans imkanı sona erdi

Kredi kartı taksitli nakit avans imkanı sona erdi

ABONE OL
19 Mayıs 2023, 01:03:15

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Dönemi Artık Bitti!

Banka müşterilerinin ihtiyaç duydukları anda kredi kartlarından nakit avans çekebilmeleri son yıllarda oldukça popüler bir uygulama haline gelmişti. Fakat artık taksitli nakit avans dönemi bitti! Merkez Bankası’nın yayınladığı regülasyon nedeniyle ihtiyaç kredilerinde menkul kıymet zorunluluğu geldi. Bu nedenle, kredi kartı harcamalarıyla nakit çekim işlemlerinde kredi türüne %30 oranında menkul kıymet tesisine tabi olması kararı alındı.

Kullanıcılar özellikle acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kartında taksitli avans kullanarak para çekebiliyor ve finansal dengelerini sağlayabiliyordu. Ancak artık bu imkan kullanılamayacak. Kredi kartlarından taksitli nakit avans çekmek isteyenler hata mesajı alacaklar ve sadece nakit avans çekebilecekleri bilgisine sahip olacaklar. Ayrıca, şu anda nakit avans çekimleri de 2000 TL ile sınırlı.

Sürecin ne kadar devam edeceği ise belirsizlikle devam ediyor. İkinci tur seçimlerinden sonra yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Banka müşterileri bu süreçte ihtiyaçları doğrultusunda alternatif finansal çözümleri de değerlendirmeleri gerekiyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal