Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

ABONE OL
11 Ocak 2023, 16:48:28

Büyükannem zombi olmuş!

Korku içinde olduğumu fakat elimdeki silahın bana güç verdiğini hissettim. Dışarıdan gelen iniltiler yüzünden uykuya dalmak zor olmaktaydı. Et ve kan kokusu her yeri kaplamıştı ve uykuya dalmak neredeyse imkansızdı. Her an tetikte olmamız gerekti ve herhangi bir sesin geldiği anda dikkatli olmamız gerekti. Önceki gece arka odadan bir ses duydum fakat diğerleri bunu duymamıştı. Gittiğimizde ise her şey normal görünüyordu. Umarım sağ olarak buradan çıkabiliriz. L4D geçtiğimiz sene çıktı ve bizlere zombi oyunlarının yeni bir dönemine tanıklık etti. Önceleri sadece sinemalarda görünen zombiler artık oyun dünyasında da yer edinmeye başladı.

Valve’den Sıcak Temas

Left 4 Dead 2’nin çıkışından önce, oyunun ilk serisini seven hayranlar, yapımın birincisinden hemen sonra piyasaya sürülmesini protesto etmişlerdi. Bu konularla ilgili internet forumları da oldukça tartışmalı hale gelmişti ve Steam üzerinde L4D2’nin boykot grubu bile açılmıştı. Birçok oyuncu, ilk oyuna yeterli desteğin verilmediğini ve L4D2’nin aslında ilk oyunun ek paketinden “Tam sürüme” çevrildiğini iddia etmişti. Valve, boykot liderlerine oyunu test ettirmiş ve liderlerden Left 4 Dead 2’nin iyi yapıldığı konusunda açıklamalar gelmişti. Valve’ın bu yakın duruşu, oyunculardan büyük ilgi görmüştü.

Oyunlarda kullanılabilecek nickler 2023 yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

L4D2’de, ilk oyunda olduğu gibi, dört kişiyi yönetiyoruz. Dizideki karakterler arasında sakat bir Amerikan futbol koçu, yerel bir televizyonda yapımcı asistanı olan Rochelle, tamirci Ellis ve kumarbaz Nick yer almaktadır. İlk oyundaki 5 boss geri dönmüş ve yenilenmiş şekilde mevcut. Boomer, Hunter, Smoker, Hunter ve Witch artık daha güçlüdür. Yapımda 5 adet yeni ve ilgi çekici bölüm bulunmaktadır. Oyun aslında ilkinden daha “Tam” bir oyun gibi duruyor. Takım olarak hareket etmeli, diğer takım üyeleriyle iletişim halinde bulunmalısınız. L4D’sin yapay zekası olan “Director” bu sefer daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor ve oyunu biraz daha zor bir hale sokuyor, ancak ne kadar zor olursa o kadar eğlenceli oluyor. Her seviyede kullanıcıların oynayabileceği ve eğlenebileceği iyi bir yapay zeka mevcuttur.

Mevcut Değişiklikler Ve Yenilikler

Left 4 Dead 2 oyununda, Realism modu normal ve expert seviyelerin dışında eklenmiştir. Bu modda, oyuncu takım arkadaşlarının siluetlerini göremiyor, ölen arkadaşları sadece bir kit yardımıyla bir kez canlandırabiliyor. Ayrıca, zombilere kafa bölgesine zarar verilirse daha etkili olur ve oyun daha zor hale gelir. Eğer oyunu tek başınıza oynamak isterseniz, yine bilgisayar kontrollü takım üyeleri yanınızda olacaktır. Kendi arkadaşlarınızla oynadığınız kadar eğlenceli olmayabilir ama yine de yapay zeka iyi bir iş çıkartır. L4D2 tek başınıza oynandığında da sıkıcı bir hal almaz. Versus modu da yapımda mevcuttur. 4 kişi kurtulanları, diğer 4 kişi ise virüslü boss’ları yönetir ve 4’e 4 maçlar yapılabilir. Bu modda orijinal 5 boss dışında, Scavenge modunda bonus olarak eklenen 3 boss var Spitter, Jockey ve Charger . Örneğin Spitter’ın asit havuzu içinde bulunan kişiye zaman içinde yüksek hasar verir. Yeni boss’lar oyuna daha çok derinlik katarak, daha eğlendirici hale getirir.

Diğer Oyunlarla ilgili yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Yeni Bölümler

Left 4 Dead 2 oyununda, oyuncunun sürekli takım arkadaşlarıyla iletişim halinde olması, taktikler ve stratejiler üretmesi gerekmektedir. Özellikle Dark Carnival’daki Roller Coaster yarışı ve benzeri bölümlerde daha dikkatli olunması gerekmektedir. Bazı bölümlerde saldırırken, bazılarında ise geriye çekilmeli ve defansif bir yapıda oynamak gerekmektedir. Bu oyun deneyimini gerçekten zombiler tarafından etrafınızın çevrildiği hissini verecektir. Yapımda daha gerçekçi ve ayrıntılı çevre yapıları, daha iyi bölümler ve etrafınızda daha fazla silah ve mühimmat mevcut. En ilginç olarak, oyuna yeni eklenen yakın dövüş silahları kullanabilmekteyiz. Katana ve elektrikli testere gibi silahlar, farklı bir heyecan katmaktadır. Ayrıca oyuncularda müzik aleti olan “Levye” ile Half-Life nostaljisi yaşayabilirler.

Left 4 Dead 2 Fiyatı

Left 4 Dead 2 Türkiye de yaşanan zamlardan sonra satış fiyatı 105 TL’dir. Oyunu almak isteyenler steamden 105 TL karşılığında oyunu alabilirler. Oyunun steam sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Sonuca Olarak

Left 4 Dead 2 oyunu ilk oyundan daha iyi görünmektedir. Gündüz haritaları ve zombi animasyonlarında yapılan gelişmeler ilk olarak dikkat çekmektedir. Zombilerin her yerinde parçalanmalar ve sesler ve müziklerin başarılı olması oyun deneyimini daha gerçekçi ve eğlenceli hale getirmektedir. Eğer takım oyunlarını severseniz, Left 4 Dead 2’yi almalı ve arkadaşlarınızla birlikte oynamalısınız. Bu oyunun takım oyunlarını bu kadar iyi bir şekilde sunduğu başka bir FPS oyunu düşünülemez. Bu yapımı alın ve arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirmek için hazır olun.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal