Lerzan Mutlu Kimdir – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Lerzan Mutlu Kimdir – Kaç yaşında? – Aslen nereli

ABONE OL
28 Nisan 2023, 09:33:09

Lerzan Mutlu, Türk pop müziği sanatçısı ve söz yazarıdır. İlk albümünü 1999 yılında çıkaran Lerzan Mutlu, Türk müzik piyasasında önemli bir yere sahiptir. Kendine özgü tarzı ve sözleriyle dinleyicilerine hitap eden sanatçı, son yıllarda da başarılı çalışmalarına devam etmektedir. Peki Lerzan Mutlu kimdir, kaç yaşında ve aslen nerelidir? Lerzan Mutlu, 10 Eylül 1978 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Şu an 43 yaşında olan Lerzan Mutlu, aslen Malatya kökenlidir.

Technodoc.com.tr olarak, müzik dünyasının başarılı isimlerinden biri olan Lerzan Mutlu‘ya bir göz atalım. Biyografi bölümümüzde, Lerzan Mutlu Kimdir sorusuna açıklık getiriyoruz.

Lerzan Mutlu Kimdir – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)

Ad Soyad Lerzan Mutlu
Meslek Şarkıcı
Yaşı 44 (1977-02-12)
Boyu 1,56
Kilosu 58 KG
Burcu Kova
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lise
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Lerzan Mutlu Kimdir Biyografi

Lerzan Mutlu, 12 Şubat 1977 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokul eğitimine Erenköy İlkokulu‘nda başlayan sanatçı, ortaokulu ise Yıldız Koleji’nde tamamlamıştır. Henüz 10 yaşındayken babasını kaybetmiştir.

Lise mezuniyetinin ardından İsviçre’de özel bir üniversiteye kaydolan Lerzan Mutlu, 6 ay sonra eğitimine son vererek konservatuvar sınavlarına girmeye karar vermiştir. Yüksek öğretim için girdiği sınavı kazanan sanatçı, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’na kayıt olmasına rağmen eğitimini tamamlamamıştır.

Sahne ve televizyon dünyasına yönelen Lerzan Mutlu, 2001 yılında “Karabüyü” isimli albümünü çıkarmıştır. Ardından “Yar Dediğin Arar”, “Tam İsabet” ve “Zirve” albümlerini piyasaya süren Lerzan Mutlu, ayrıca “Kibrit”, “Oyuncu” ve “Kahraman” isimleriyle single’lar yayınlamıştır.

Sanatçı, Kova burcu‘na sahiptir ve 1.56 metre boyunda, 58 kilogram ağırlığındadır.

22 Aralık 2020 Salı 16:36

Başlıklar:
1. Lerzan Mutlu Kimdir? – Biyografi ve Özel Hayatı
2. Lerzan Mutlu’nun Müzik Kariyeri ve Albümleri

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal