Linet Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Linet Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

ABONE OL
28 Nisan 2023, 12:09:37

Linet, Türk pop müziği sanatçısıdır. 1980 yılında İzmir’de doğan sanatçı, kariyerine 2000 yılında çıkardığı albümle adım atmıştır. Birçok popüler şarkısı ile müzik dünyasının sevilen isimleri arasındadır. 2021 itibariyle 41 yaşındadır ve aslen İzmirli’dir. Müzik kariyerinde başarılı projelere imza atan Linet, sesi ve yorumuyla dinleyicilerini etkilemeyi başarmaktadır.

Linet Kimdir? Technodoc.com.tr Biyografisi

Linet Menaşi adıyla bilinen Linet, 5 Mart 1975 tarihinde İsrail’in Tel Aviv kentinde dünyaya gelmiştir. İki kız kardeşi olan Linet’in annesi Türk Sanat Müziği şarkıcısı olan Bursalı Leyla Özgecan’dır. Orta öğrenim eğitimini İsrail’de tamamlayan Linet, İsrail ordusunda 3 ay askerlik yapmıştır.

Sanat hayatına annesinden öğrendiği şarkı söyleme teknikleri ile henüz 5 yaşındayken başlayan Linet, 10 yaşına geldiğinde ilk albümünü yayınlamıştır. 1993 yılında “Ani Ana” şarkısıyla Eurovision Şarkı Yarışması’na İsrail elemelerine katılan Linet, Türkiye’de ise 1995 yılında ilk albümünü müzik piyasasına sürmüştür.

Arapça, İngilizce, Türkçe ve İbranice şarkı söyleyen Linet, 17 yaşında Orhan Gencebay ile tanışmıştır. Gencebay’ın şarkılarından oluşan bir albüm yayınlayan Linet bu albümle “Altın Plak” ödülü kazanmıştır. Ticaret hayatına atıldığı dönemde fazla kilo alan Linet, müzik hayatına dönmek için 40 kilo vermiştir.

2006 yılında Türkiye’ye dönmeye karar veren Linet, burada çeşitli mekanlarda sahne almış ve 2009 yılında “Paylaşmak İstiyorum” ismiyle beşinci albümünü çıkarmıştır. Konuk olduğu programlarda playback yapmayan ve şarkılarını canlı seslendiren Linet, 1.70 metre boyunda ve 64 kilogram ağırlığındadır.

Linet’in bazı albümleri arasında, 1997 yılında “Linet’in Müzik Kutusu”, 2004 yılında “Layla”, 2011 yılında “Kalbimin Sahibi Sen” ve 2018 yılında “Bilir Misin?” albümleri yer almaktadır.

Pek çok müzikseverin ilgi ile takip ettiği Linet hakkında bilmeniz gerekenler Technodoc.com.tr’de!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal