MacBook Air 15 inç tanıtıldı, işte özellikleri

MacBook Air 15 inç tanıtıldı, işte özellikleri

ABONE OL
05 Haziran 2023, 20:40:43

Apple, uzun süredir beklenen 15 inçlik MacBook Air’u WWDC 2023’de tanıttı. Yeni MacBook Air, geçtiğimiz yıl tanıtılan 13 inç ekranlı model ile benzerlikler gösteriyor ancak ekran boyutu bir hayli büyümüş durumda. Air serisinin ilk 15 inç ekranlı modelinde M2 işlemci yer alarak performansını arttırıyor.

Tasarım bakımından, Apple ürünleri arasında benzersiz bir yer tutan MacBook Air, 15 inç ekran büyüklüğüne rağmen son dönemde tanıtılan diğer modellerden farklı olmuyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Air serisi dizüstü bilgisayarlarda bulunan köşeli görünüm, MacBook Air 15 inçte de korunmuş durumda. Ayrıca, ekranın üstündeki çentik 1080p çözünürlüklü kameraya ev sahipliği yapıyor.

Apple’ın sunumu sırasında verdiği bilgilere göre, yeni MacBook Air 18 saatlik bir pil ömrüne sahip. Bu cihaz da 13 inç modeli gibi bir fan içermiyor ve yalnızca 1.49 kilogram ağırlığa sahip.

Peki, MacBook Air 15 inç için ne kadar ödemek gerekiyor? Yurt dışında, yeni MacBook Air 1299 dolar fiyatla satışa sunulacak. Bu cihaz için Gece Yarısı, Uzay Grisi ve Yıldız Işığı renk seçenekleri mevcut olacak. Ayrıca, Apple’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı 13 inç MacBook Air ve M1 işlemcili MacBook Air modellerinde 100 dolarlık indirimler yapıldığı da belirtiliyor.

Sonuç olarak, MacBook Air 15 inç ekranlı yeni modelinde, performans ve tasarımda birçok yenilik yapılmış durumda. Bu cihazın başarısı, özellikle yüksek pil ömrü ve ince tasarımıyla dikkat çekebilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments