Mahmut Çelikcan kimdir, Mahmut Çelikcan kaç yaşında?

Mahmut Çelikcan kimdir, Mahmut Çelikcan kaç yaşında?

ABONE OL
29 Nisan 2023, 06:25:53

Mahmut Çelikcan, Türkiye’nin önde gelen iş insanları arasında yer alan bir girişimcidir. Kendisi, özellikle yatırım ve gayrimenkul sektörlerindeki yüksek başarıları ile tanınmaktadır. Mahmut Çelikcan’ın doğum tarihi ve yaşı hakkında kesin bilgi bulunmamaktadır. Ancak, hayatının büyük bir kısmını iş ve yatırımlarına adamış olan Çelikcan’ın tecrübe ve birikimleri, yılların getirdiği birikimlerle sağlam bir temel üzerine oturmaktadır.

Technodoc.com.tr, Mahmut Çelikcan hakkında detaylı bilgiler sunan bir biyografi sayfasıdır. Mahmut Çelikcan kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi üniversiteden mezun oldu, çalışma hayatı ve politik kariyeri hakkında bilgi almak isteyenler için ideal bir kaynaktır. İşte Mahmut Çelikcan biyografisi hakkında bilinmesi gerekenler..

Mahmut Çelikcan Kimdir – Mahmut Çelikcan Biyografi

Mahmut Çelikcan, 1964 senesinde Adana’da doğdu ve Adana’da ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladı. Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Çelikcan, 1987 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü’nde görev almaya başladı. Kontrol Mühendisi olarak görev yapan Çelikcan, daha sonra Diyarbakır ve Mersin Karayolları Bölge Müdürlüğü’nde çalıştı ve bu süreçte Kontrol Şefi, Başmühendislik ve Bölge Müdür Yardımcılığı gibi çeşitli görevlerde yer aldı.

2005 yılında Trabzon Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne atanan Çelikcan, 2007 yılında Ak Parti Adana Milletvekili adayı oldu. Aynı yıl Karayolları Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Çelikcan, 2008 yılında Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adayı olduğu için görevinden istifa etti. 2009 yılında Yüreğir Belediye Başkanı seçilen Çelikcan, 2014 yerel seçimlerinde tekrar Ak Parti adayı olarak seçildi.

Mahmut Çelikcan, evli ve 4 çocuk babasıdır.

biyografi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal