Mark Zuckerberg, Apple Vision Pro’nin sihirli olmadığını söyledi

Mark Zuckerberg, Apple Vision Pro’nin sihirli olmadığını söyledi

ABONE OL
10 Haziran 2023, 10:17:50

Apple, önemli teknoloji firmalarından biridir ve son zamanlarda AR/VR gözlük cihazı Vision Pro’yu tanıttı. Bu cihaz, Meta’nın Quest 3’üyle doğrudan rakip haline geldi. Meta’nın lideri Mark Zuckerberg, Vision Pro hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Zuckerberg, Quest 3 kulaklığından 7 kat daha pahalı olan Vision Pro’nun Meta’nın düşünmediği “sihirli çözümlere” sahip olmadığına dikkat çekti. Apple’ın cihazının Meta’nın “zaten keşfetmediği” teknolojileri sunmadığını belirten Zuckerberg, özellikle fiyat konusuna dikkat çekti.

Vision Pro ve Quest 3 Fiyat Karşılaştırması

İki gözlük cihazı arasında yapılan fiyat karşılaştırması, Vision Pro’nun 3.499 dolarlık fiyat etiketine sahip olduğunu, Quest 3’ün ise 499 dolar ile çok daha uygun olduğunu ortaya koydu. Dolayısıyla, iki cihaz arasında kayda değer fiyat farkı bulunuyor.

Zuckerberg ayrıca, Vision Pro’da Quest 3’ten daha yüksek çözünürlüklü ekran tercih edildiğini ve bu yüzden kullanabilmek için bir bataryanın ve ona bağlı bir kablonun gerektiğini de söyledi.

Sonuç olarak, Apple’ın Vision Pro’su ve Meta’nın Quest 3’ü arasında farklılıklar ve benzerlikler var. Ancak, fiyat konusunda gözle görülür bir fark olduğu açık. Apple’ın AR/VR gözlük cihazı Vision Pro, yüksek çözünürlüklü ekranı ve teknolojisiyle dikkat çekerken, Meta’nın Quest 3’ü uygun fiyatı ve kaliteli performansıyla önemli bir alternatif olmaya devam ediyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal