Marshall, markalı ürünlerini satan şirketin oldu

Marshall, markalı ürünlerini satan şirketin oldu

ABONE OL
30 Mart 2023, 16:24:07

Marshall Amplification, 60 yıldır ürettiği efsanevi gitar amfileriyle Jimi Hendrix, Kurt Cobain ve Slash gibi ünlü müzisyenlerin tercihi olmuştur. İsveçli Zound Industries, tüm marka ve iştirakleri ile birlikte Marshall Amplification’ı satın aldı. Anlaşma tam mali şartları açıklanmamış olsa da, oluşan şirket özel mülkiyete sahip Marshall Group olacak. Marshall ailesi de, yüzde 24’lük hisseye sahip en büyük paydaş olacak.

Zound’un mevcut CEO’su Jeremy de Maillard, yaptığı açıklamada, anlaşmanın Marshall’ın mühendislik uzmanlığı kadar marka adını satın almakla da ilgili olduğunu belirtti. Zound ve Marshall’ı “birbirini tamamlayan işletmeler” olarak nitelendirerek “Zound, müzik dinlemek için ürünler üretirken, Marshall müzik yapmak veya çalmak için ürünler üretiyor.” dedi.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Marshall Amplification’ın tüm marka ve iştirakleri; Natal Drums, Marshall Records ve Marshall Live Agency dahil; Zound’a geçecek. İngiltere’deki mevcut amfi üretim tesisi ve Vietnam’daki fabrikalarına da yüzde 100 bağlılık gösteriyorlar.

Yeni oluşan Marshall Group, uzun vadede ürün geliştirme süreçlerini hızlandırmasını, ürün yelpazelerine “daha bütünsel” bir yaklaşım sergilemesini ve en nihayetinde iki farklı sektörde çalışmanın getirdiği imalat ve ürün geliştirme bilgisini paylaşmasını umut ediyor.

Zound, Marshall markalı ürünlerin mevcut satışlarının yüzde 90’ından fazlasını oluşturduğunu, bu nedenle markaya daha fazla yatırım yapmanın mantıklı olduğunu belirtiyor. Ancak Zound adının yerini Marshall alsa da, İsveçli şirket Urbanears gibi diğer ürün serilerinden de vazgeçmeyecekler.

Bu birleşme, her iki şirketin de güçlerini birleştirerek müzik endüstrisinde daha büyük bir etki yaratma fırsatı sunuyor. Yeni Marshall Group’un gelecekte nasıl bir yol izleyeceğini şimdilik bilemesek de, bu işbirliği her iki şirketin de gelişimine ve başarısına katkıda bulunacak gibi görünüyor.

Marshall Amplification’ın mühendislik uzmanlığı ve Zound’un müzik dinlemek için ürünler üretme tecrübesi, müzikseverler için kaliteli ürünlere sahip olmalarını sağlayacak. Bu birleşme, müzik severlerin müzik dinleme ve yapma deneyimlerinin daha da keyifli hale gelmesine yardımcı olacak!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal