Meta Quest için önemli kolaylık yolda

Meta Quest için önemli kolaylık yolda

ABONE OL
28 Nisan 2023, 19:01:13

Meta, Quest sanal gerçeklik başlıkları için yüklediği v53 güncellemesiyle önemli bir özellik sunmaya başladı: Sanal gerçeklik başlıkları kapalıyken bile uygulama güncellemesi yapabilmek. Bu özellik, cihazlar kullanılmazken güncellemelerin tamamlanması anlamına gelir, böylece bir uygulamayı açmadan önce güncelleme yapılması için beklemek gerekmeyecek. Meta’dan verilen bilgiye göre, “Kullanıcılar başlıklarını çıkarıp fişe takacak ve güncellemeler yapılırken diğer işleriyle ilgilenecek”. Kısacası, son derece basit bir süreç söz konusu.

Meta Quest, v53 güncellemesiyle birçok özelliği daha kullanıma sunuyor. Meta’nın “İleri Düzey Kamera Ayarları” olarak adlandırdığı ayarlar grubu “Deneysel Ayarlar” paneline ve ana kamera ayarları menüsüne taşınıyor. Quest Browser internet tarayıcısına ise yeni bir ebeveyn süpervizyonu aracı ekleniyor. Ayrıca, kullanıcılar artık tarayıcı üzerinden Twitch’e de erişebilirler.

Meta Quest Pro kullanıcıları, güncellemeyle birlikte Wi-Fi 6E desteği kazanacaklar. Güncellemenin dağıtımı çok yakında başlayacak.

Meta Quest’un yeni özellikleri, kullanıcılara daha iyi ve daha hızlı bir sanal gerçeklik deneyimi sunarken, aynı zamanda birçok kullanıcının en çok ihtiyaç duyduğu şey olan güncelleme sürecini de basitleştiriyor. Bu özellik, kullanıcıların cihazlarını kullanmaya devam ederken güncellemeleri yapabilmelerine olanak tanır ve böylece kullanıcılar sanal gerçeklik deneyimlerinin keyfini en iyi şekilde çıkarabilirler.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal