Meta Reels reklamları için gaza basıyor

Meta Reels reklamları için gaza basıyor

ABONE OL
10 Mayıs 2023, 10:25:41

Meta Reels Videolarında Reklam Sayısı Artacak

Meta, Facebook’ta ve Instagram’da Reels videolarında reklam gösterimlerini artırmaya hazırlanıyor. Bu değişiklik, söz konusu şirketin belli hedeflere ulaşan içerik yapımcılarını ödüllendirdiği bonus programının iptalinden iki ay sonra geldi. Meta’nın yeni programı, içerik yapımcılarının “Reels videolarındaki reklamların kazancına göre değil, herkese açık Reels videolarının performansı” doğrultusunda ödeme alacakları şekilde yapılandırıldı.

Meta, parasallaştırma programına binlerce içerik yapımcısının katılabileceğini belirtti. Instagram için de içerik yapımcılarına benzer bir program hazırlığında olan şirket, programın testlerinin ardından programa dahil etmeyi hedefliyor.

Meta’nın bonus programının, reklam performansına bağlı ödeme yapmanın zorlukları nedeniyle “herkese açık Reels videolarının performansı” doğrultusunda ödeme yapacağı öğrenildi. Reklam performansındaki şüpheler yüzünden, Meta böyle bir karar aldı. Bu değişiklik, Reels videolarının önemli bir etkileşim mecrası olduğunu gösterirken, parasallaştırmasının hikayeler kadar kolay olmadığını da bir kez daha hatırlatıyor.

Geçtiğimiz yılın mart ayında sona eren Reels Play bonus programı ile Meta, ayda 35 bin dolara kadar varan ödemeler vaat etmişti. Ancak firma, programı sonlandırdı ve içerik yapımcılarının aynı şekilde ödeme almalarının zor olduğunu belirtti. Şirket, yeni programla daha fazla içerik yapımcısına para kazandırmayı hedefliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal