Microsoft 365 alan adı değişimi: Tüm uygulamalar tek bir yerde!

Microsoft 365 alan adı değişimi: Tüm uygulamalar tek bir yerde!

ABONE OL
28 Nisan 2023, 00:45:11

Microsoft 365, Tüm Uygulamalarını Tek Bir Alan Adında Topluyor

Microsoft, Microsoft 365 uygulamalarını tek bir alan adı üzerinde birleştirmeyi planlıyor. Şu anda, şirketin uygulamaları çok çeşitli alan adları arasında dağılmış durumda, bu da belirli bir hizmeti nerede bulacağınızı ezbere bilmediğiniz ya da bir yerde yer işaretine almadığınız sürece karışıklığa yol açabiliyor.

Microsoft şu anda çok sayıda alan adı kullanıyor. Microsoft’un sunduğu bu kelime bulutuna bir göz atın, Microsoft müşterilerinin karşılaşmak zorunda olduğu alan adlarının sadece birkaçını gösteriyor.

Yeni sistem altında, “outlook.cloud.microsoft” ve “teams.cloud.microsoft” gibi URL’leri kullanarak aradığınız uygulamaya ulaşabileceksiniz. Microsoft’a göre, başlangıçta yalnızca “net-yeni hizmetler” bu alan adında konuşlandırılacak. “Mevcut iş yükleri” için ise, “daha geniş çapta etkileri göz önünde bulundurularak daha yavaş bir geçiş süreci” olacak. Ve şirket, bu geçişin ne kadar süreceğini belirtmedi.

Bu sistemin sizin için değişeceğine dair bir olasılık var mı? Microsoft, “çoğu durumda” Microsoft 365 uygulamalarını kullanmaya devam etmek için herhangi bir şey yapmanız gerekmediğini belirtiyor. Bu, çoğu insan için son derece küçük ama çok hoş bir değişiklik olmalı.

Bu değişikliğin hizmeti kullanımı daha da kolaylaştırması bekleniyor. Ayrıca, SEO açısından bakıldığında, tek bir alan adında uygulama birleştirmesi, Microsoft 365 uygulamalarını daha görünür hale getirecektir. Hem kullanıcılara daha fazla kullanım kolaylığı sağlayacaktır, hem de arama motorları tarafından daha fazla indekslenecektir. Microsoft bu hareketiyle daha fazla müşteriye ulaşmak istiyor ve arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde etmek için SEO açısından da etkili bir hamle yapıyor.

Sonuç olarak, Microsoft’un tüm uygulamalarını tek bir alan adında toplama planı, kullanıcıların ve SEO için oldukça yararlı olacak bir hareket. Bu değişiklik, kullanım kolaylığı sağlayarak müşteri memnuniyetini arttıracak ve arama motorları tarafından daha fazla indekslenecektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal