Microsoft Activision anlaşması için yeni karar

Microsoft Activision anlaşması için yeni karar

ABONE OL
14 Temmuz 2023, 17:03:28

Microsoft, Activision-Blizzard’ı 68.7 milyar dolar karşılığında satın almak için sürecin tamamlanmasının ne zaman ve nasıl olacağı konusunda belirsizlik devam ediyor. İngiltere Rekabet ve Piyasalar İdaresi (CMA), şirketin savunmasının incelenmesi için altı hafta daha zaman tanıdı ve kararın 29 Ağustos’a kadar açıklanabileceğini bildirdi.

2022’nin ocak ayında Microsoft, Activision Blizzard’ı hisse başı 95 dolar değerinde satın aldı. CMA, satın alma sürecini incelemek için sonbaharda bir soruşturma başlattı. Nisan ayında yayınlanan bir raporda, satın alma işleminin rekabetin zarar görmesini önleyebilecek önlemlerden biri olabileceği belirtilmişti.

Taraflar geçtiğimiz günlerde hukuk mücadelelerini askıya aldılar ve uzlaşmayı umuyorlar. Microsoft’un CEO’su Brad Smith, Twitter’da yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “CMA’nın endişeleriyle tamamen aynı fikirde olmasak da, bu endişeleri CMA tarafından kabul edilebilir bir şekilde ele almak için işlemi nasıl değiştirebileceğimizi değerlendiriyoruz.”

Microsoft ayrıca Activision-Blizzard’ı satın almak için ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ile de mücadele etmektedir. FTC, şirketin başvurusunu reddetti, ancak Microsoft, karara itiraz edeceğini açıkladı ve temyiz için üst mahkemeye başvuruda bulunacak.

Başlıklar:
1. Microsoft, Activision-Blizzard Satın Alma Sürecinde Belirsizlik Yaşıyor
2. Microsoft, Activision-Blizzard Satın Almasında FTC ile Mücadele Ediyor

300 words reached.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal