Microsoft Edge Workspaces daha çok kişiye açıldı

Microsoft Edge Workspaces daha çok kişiye açıldı

ABONE OL
09 Nisan 2023, 18:36:23

Microsoft, Edge tarayıcısına yeni bir özellik ekledi. Çalışma Alanları olarak adlandırılan bu özellik, tarayıcı sekmelerini gruplara ayırmayı ve paylaşmayı mümkün kılıyor. Microsoft, özelliğin sınırlı genel ön izleme sürecini başlattı. Bu özelliğin amacı, daha iyi bir deneyim sunmak ve kullanıcılar arasında işbirliği yapmayı kolaylaştırmak.

Workspaces ile kullanıcılar sekmeleri konularına göre gruplandırabiliyor ve etiketleyerek saklayabiliyor. Paylaşım unsurunun da eklenmesiyle birlikte, bu özellik ekstra bir boyut daha kazanıyor. Paylaşılan sekme gruplarında başka kişiler tarafından da gerçek zamanlı düzenlemeler yapılabiliyor. Workspaces sekmesi tarayıcının sol üst köşesinde yer alıyor. Bu sekmeye tıklatıldığında kullanıcılar Workspace oluşturma ve isimlendirme seçeneğini görüyor. Kullanıcılara, istedikleri takdirde sekme grubuna renk de atama seçeneği sunuluyor. Ardından bu sekme grubu belirli bir konu hakkındaki sekmelerle doldurulabiliyor ve başka kişilerle paylaşılabiliyor.

Paylaşılacak olan bağlantı, Edge tarayıcısının adres çubuğunun sağında yer alan Davet butonuna tıklanarak kopyalanabiliyor. Bağlantı e-posta, Slack veya başka bir mesajlaşma servisi üzerinden paylaşılabiliyor. Bağlantıyı alan kişi, Workspace’i görüntüleyebilmek için Microsoft Edge’i indirmesi gerekiyor. Workspace’i oluşturan kişi, diğer kullanıcıların hangi sekme üzerinde çalıştığını görebiliyor. Kullanıcılar daha önce oluşturdukları çalışma alanlarını da tarayıcının sol üst köşesindeki Workspace ikonu üzerinden görüntüleyebilirler.

Microsoft, sekme paylaşımı sırasında özel bilgilerin başkalarının erişimine açılmayacağının altını çiziyor. Buna ek olarak, tamamen kişisel nitelikteki e-posta gelen kutusu gibi şeyler de gösterilmeyecek. PC kullanıcıları Microsoft Edge Workspaces ön izlemesine buraya tıklayarak erişebilirler. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, sekmeleri daha iyi bir şekilde yönetebilir ve çalışmalarını paylaşarak işbirliği yapabilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal