Microsoft, Firefox’un Bing’i varsayılan yapması için harekete geçti

Microsoft, Firefox’un Bing’i varsayılan yapması için harekete geçti

ABONE OL
12 Mayıs 2023, 13:07:09

Mozilla üzerinde Bing arama motoru varsayılan haline gelecek

Son dönemde Google’dan sonra en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Bing, Microsoft tarafından Mozilla üzerinde varsayılan arama motoru haline getirilmesi için görüşmelerin sürdürüldüğü belirtiliyor.

The Information tarafından yapılan rapora göre, Microsoft tarafından yapılan bir teklif ile Mozilla Firefox’un varsayılan arama motoru yapılması planlanıyor. Halen Firefox’ta varsayılan olarak Google’a yer verilirken, sözleşme bu yıl sona erecek.

Söz konusu değişikliğin Bing arama motorunun kullanımını arttırmada etkili olup olmayacağı ise merak ediliyor. Bing’in kullanımını tercih etmeyen Firefox kullanıcıları kolaylıkla farklı bir arama motoruna geçebilirler.

Google ise, Apple ile yaptığı anlaşmadan faydalanmaya devam ediyor. Apple cihazlarındaki ana web tarayıcısı olan Safari, Google sözleşmesinin önümüzdeki yıl sona erecek.

Bing ve Mozilla, arama motorları pazarındaki rekabeti arttıracak gelişmelere imza atmak istiyor. Yapılan bu anlaşma ise sadece rakipleri Google’a karşı değil, kullanıcılara daha alternatifli bir seçenek sunma amacı taşıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal