Microsoft Store’a yapay zekâ yorumları geliyor

Microsoft Store’a yapay zekâ yorumları geliyor

ABONE OL
24 Mayıs 2023, 06:52:13

Microsoft Store’da Yapay Zekâ ile Hazırlanan Uygulama Özetleri Gösterilecek

Microsoft uygulama mağazası Microsoft Store, yapay zekâ (AI) odaklı bir değişiklik yaparak uygulama sayfalarında yapay zekâ tarafından oluşturulan yorum özetlerini göstermeye başlayacak. Bu özetler, yıldızlarla verilen notlar eşliğinde kullanıcılara sunulacak. Özellikle, her şeyi yapay zekâ ile buluşturma çabaları düşünüldüğünde, düzenlemenin amacı daha net anlaşılabiliyor.

Microsoft, bu özetlerde ortaya çıkan bilgilerin nasıl inceleneceğini veya kötüye kullanıma karşı nasıl izole edileceğini ayrıntılı olarak açıklamadı. En önemli bilgilere, yorum özetlerinin en üst satırından erişilebilecek.

Microsoft Store İçinde Yapay Zekâ Uygulamaları için Özel Bölüm Oluşturuluyor

Microsoft’un uygulama mağazasındaki bir diğer yenilik, AI Hub adlı özel bir bölümün açılması olacak. Bu bölümde kullanıcılar, bir şekilde yapay zekâdan yararlanabilecekleri uygulamaları bulabilecekler. Şirketten yapılan açıklamada, bu bölümün müşterilere “yapay zekâ yolculuğu”nda rehberlik etmesi amaçlandığı belirtildi. AI Hub, Microsoft Store’da uygulama aramaları yaparken öne çıkacak ve kullanıcıların AI uyumlu uygulamaları keşfetmelerine yardımcı olacak.

Bu yenilikler, Microsoft uygulama mağazasında AI kategorisi yaratılmasına yardımcı olacak. Buna ek olarak, mağazadaki uygulamaların AI kullanımını özendirmesi amaçlanmaktadır.

Geliştiricilerin İşini Kolaylaştıran Yeni Arayüzler

Arkada ise Microsoft İş Ortağı Merkezi’ne eklenen yeni bir geliştirici aracı, geliştiricilerin uygulamaları için etiket önerisi almasına olanak sağlamaktadır. Bu araç, üst veri ve diğer “sinyaller” aracılığıyla AI’dan etiket önerisi sunar. Bunun yanı sıra, geliştiricilerin uygulamaları için birden fazla kategori seçmeleri mümkün olacaktır. Bu da uygulama keşif sürecini iyileştirecektir.

Microsoft Store Reklamları

Microsoft Store mağazası, Bing arama sonuçlarında reklamlarla da boy gösterecek. Buna ek olarak, mağazanın spot ışığı bölümüne de videolu reklamlar eklenecektir. Haziran ayında, Microsoft Store reklamları ABD dışında 150 bölgeye açılacak. Bu sayede, Microsoft uygulamalarına erişim daha kolay hale gelecektir.

Sonuç olarak, Microsoft Store, yapay zekâ odaklı yenilikleriyle diğer mağazalardan farklılaşacak. AI Hub ve yapay zekâ özetleri, kullanıcıların uygulama keşif sürecini daha rahat hale getirecektir. Bu da, Microsoft’un uygulama mağazasındaki uygulamaların AI kullanımını destekleme hedefine ulaşmasını kolaylaştıracaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal