Microsoft Teams Office’ten ayrılabilir – Teknoblog

Microsoft Teams Office’ten ayrılabilir – Teknoblog

ABONE OL
25 Nisan 2023, 09:59:26

Microsoft Teams, iletişim ve uzaktan iş birliği platformu olarak Office üretkenlik uygulamaları setinden ayrılabilir. The Financial Times’a göre, Microsoft bu hamlesiyle Avrupa Birliği’nin vermesi muhtemel bir cezayı engellemeyi hedefliyor. Şirketlerin Teams olmadan da Office’i satın almasının mümkün olacağı belirtilirken, nasıl yapılacağı belirsizliğini koruyor. Microsoft yetkilileri ise henüz anlaşmanın kesinleşmediğinin altını çiziyor.

Microsoft tarafından The Financial Times’a gönderilen açıklamada şirket, “Büyük bir teknoloji şirketi olarak AB’deki sorumluluklarının bilincinde olduklarını ve soruşturmada komisyonla iş birliği yapmaya devam ettiklerini, komisyonun endişelerini gideren ve müşterilere iyi hizmet veren pragmatik çözümlere açık olduklarını” ifade etti.

Microsoft Teams, Slack tarafından AB’ye şikayet edilmişti. Slack, Teams’in Office’ten ayrılmasını istemiş ve AB’ye “tarafsız bir hakem gibi davranma ve yasayı uygulama” çağrısında bulunmuştu. Microsoft Teams’i Office’ten ayırarak AB’nin gazabından bir cezai yaptırım olmadan kurtulabilecek mi göreceğiz. Geçmişte de AB ile Avrupalı müşterilere internet tarayıcısı için seçim şansı sunma konusunda anlaşmaya varan şirket, daha sonra yükümlülüklerini yerine getirmediği için 561 milyon avro cezaya çarptırılmıştı.

Microsoft Teams artık Office’ten ayrılabilecek mi?
Microsoft, Avrupa Birliği tarafından vermesi muhtemel bir cezanın önüne geçmek için Teams’i Office üretkenlik uygulamaları setinden ayırabilir. Şirketlerin Teams olmadan da Office’i satın alması mümkün olacağı belirtiliyor. Bununla birlikte, nasıl yapılacağı henüz net değil. AB yetkilileriyle görüşmelerin sürdüğü ifade edilirken, Microsoft anlaşmanın henüz kesinleşmediğinin vurgusunu yaptı.

Microsoft Teams ve Office farklı üretkenlik uygulamalarıdır. Teams, iletişim ve uzaktan işbirliği platformu olarak kullanılırken, Office, kelime işlemci, hesap tablosu, sunum ve e-posta yazılımı gibi farklı araçlardan oluşur. Şirketin Teams’i Office’ten ayırarak AB’nin cezai yaptırımından kurtulması mümkün olabilir.

Microsoft yetkilileri, şirket olarak AB’deki sorumluluklarının bilincinde olduklarını belirtirken, endişeleri gideren pragmatik çözümlere açık olduklarını ifade etti. Geçmişte AB ile internet tarayıcısı için seçim şansı sunma konusunda anlaşmaya varan şirket, yükümlülüklerini yerine getirmediği için 561 milyon avro cezaya çarptırılmıştı.

Microsoft Teams, Slack tarafından Avrupa Birliği’ne şikayet edilmişti. Slack, Teams’in Office’ten ayrılması çağrısında bulunmuştu. Microsoft Teams’i ofisten ayırarak AB’nin gazabından bir cezai yaptırım olmadan kurtulabilecek mi, ilerleyen süreçte göreceğiz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal