Misty Copeland kimdir, Misty Copeland kaç yaşında?

Misty Copeland kimdir, Misty Copeland kaç yaşında?

ABONE OL
27 Nisan 2023, 17:56:37

Misty Copeland, Amerikalı balerin ve yazar olarak bilinmektedir. 1982 doğumlu olan Copeland, 13 yaşında bale eğitimi almaya başladı ve 2015 yılında Amerika’nın en prestijli bale topluluğu olan Amerikan Bale Tiyatrosu’nun ilk siyahi ana baş balerini olarak tarihe geçti. Aynı zamanda bir yazar ve oyunculuk yapan Copeland, kendisini baleye adamış birçok genç kızın rol modeli olmuştur.

Technodoc.com.tr’de sizlere Misty Copeland hakkında bilgi vereceğiz. Misty Copeland kimdir? Misty Copeland kaç yaşında, Misty Copeland memleketi nerelerdir, Misty Copeland sosyal medya hesapları, Misty Copeland nereli, Misty Copeland Instagram hesabı ve daha birçok detay için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Misty Copeland kimdir? Sorusunun cevabı aşağıda..

Misty Copeland Hakkında Bilinmeyenler – Misty Copeland Biyografisi

Misty Copeland, güçlü ve zarif bir vücuda sahip popüler bir dansçıdır. 13 yaşında dans etmeye başlamış ve profesyonel bir balerin için oldukça geç bir yaşta başlamıştır. Diğer dansçılar gibi aynı seviyeye gelmek için çok çaba sarf etmiştir. Misty, Afro-Amerikan olmasından dolayı bale ırkçılığına maruz kalmıştır. Ancak bu zorlu koşullara rağmen Amerikan Bale Tiyatrosu’nda (ABT) baş dansçısı olarak atanarak tarihe geçmiştir.

Misty, hedeflerine ulaşmak için çok zorlu bir yolculuk geçirmiş olsa da, başarılı bir kariyere sahip olmak onun için hiç değişmedi. Kendisi ayrıca, birçok reklam filminde, TV şovlarında görev almıştır. Ayrıca, Stokely Ağır İş İşçileri Federasyonu’na (SPLC) danışmanlık yapmakta ve destek vermektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal