MSI siber saldırıya maruz kaldığını duyurdu

MSI siber saldırıya maruz kaldığını duyurdu

ABONE OL
08 Nisan 2023, 14:01:08

MSI Bilgi Sistemlerine Siber Saldırı Yapıldı!

MSI, dünya çapında tanınan bir bilgisayar bileşenleri üreticisi ve ülkemizde de popüler bir marka. Son günlerde kullanıcılara bir uyarı geldi: MSI bilgi sistemlerine siber saldırı yapıldı.

Siber saldırı, Money Message adlı yeni bir fidye yazılımı çetesi tarafından gerçekleştirildi. MSI’ın fidye ödememesi durumunda çalındığı iddia edilen verilerin beş gün içinde yayınlanacağı belirtildi. Bleepingcomputer tarafından yayımlanan rapora göre, saldırı sonucunda ERP ve CTMS veritabanlarında bulunan yazılım kaynak koduyla BIOS üretici yazılım dosyaları ve özel anahtarları işaret eden ekran görüntüleri Money Message portalında paylaşıldı. MSI yaptığı açıklamada, sistemlerin kademeli bir şekilde tekrar işlevsel hale geldiğini belirtirken saldırının önemsiz bir etkiye sahip olduğunu belirtti.

Ancak, hangi yazılımların etkilendiği ve hangi verilerin ele geçirildiğiyle ilgili kesin bir bilgi paylaşılmadı. Kullanıcılara zarar verebilecek nitelikte tehlikeye sahip sürücülerin ve yazılımların ortaya çıkabileceği düşünülmekte.

Bu nedenle, MSI kullanıcılarına dikkat etmeleri ve siber güvenliklerini güçlü tutarak koruma altında olmaları için uyarıyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal