Musk, Twitter CEO’luğu görevini devrediyor

Musk, Twitter CEO’luğu görevini devrediyor

ABONE OL
13 Mayıs 2023, 01:13:42

Twitter’ın Yeni CEO’su Kim Olacak?

Geçtiğimiz dönemde sosyal medya platformu Twitter’ı satın alan ve CEO’luğu kendisi üstlenen Elon Musk, yaptığı açıklamayla koltuğunu devredeceğini duyurdu. Musk, Twitter’ın yeni CEO’sunu henüz açıklamadıysa da, görevi başka bir isme devredeceğini ve yakın zamanda yeni CEO’nun göreve başlayacağını söyledi.

Musk, bundan sonra Twitter’da baş teknoloji sorumlusu ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaya devam edeceğini de belirtti. Ancak, NBCUniversal’ın reklam müdürü Linda Yaccarino ile CEO’luk göreviyle ilgili görüştüğü iddiaları da dolaşıyor.

Twitter, Musk’ın CEO’luğu döneminde birçok değişiklik yaşadı. Özellikle ücretli özellikler getirilmesi ve politikalarına müdahale edilmesi nedeniyle eleştirilerin hedefi oldu. Son zamanlarda ise Twitter logosunun Dogecoin ikonu olarak değiştirilme fikriyle gündeme oturdu.

Musk, CEO’luğu bırakabileceği konusunda geçmişte de bir anket yapmıştı. Ancak şimdilik, yeni CEO’nun kim olacağı merak konusu ve Twitter’ın geleceğini nasıl şekillendireceği de büyük bir merak uyandırıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal