NASA+: NASA kendi yayın platformunu kuruyor

NASA+: NASA kendi yayın platformunu kuruyor

ABONE OL
28 Temmuz 2023, 17:55:00

NASA’ya Yeni Online İçerik Platformu: NASA+

NASA, Ücretsiz ve Reklamsız Yayınlar Sunacak

NASA, yaz mevsimi bitmeden NASA+ adını taşıyan yeni bir çevrimiçi içerik platformunu hayata geçireceğini duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri Uzay Ajansı, uzay fırlatmaları ve diğer etkinliklerini şu anda internet sitesi üzerinden yayınlarken, NASA+’da daha geniş bir içerik yelpazesi sunacak. Bu platformda aynı zamanda orijinal video koleksiyonları da bulunabilecek.

NASA+, ücretsiz ve reklamsız olmasıyla dikkat çekiyor. Bu platformu kullanarak NASA ve uzay konularındaki içerikleri ücretsiz ve kesintisiz bir şekilde izlemek mümkün olacak. İçeriği daha da ilgi çekici kılan bir diğer unsur ise yayında olacak yeni yapımlar. NASA+, hedef kitlesi tarafından ilgiyle beklenen uzay içerikleriyle kullanıcılarına farklı ve bilgilendirici bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

NASA+’a erişmek için iOS ve Android cihazlarda NASA mobil uygulamalarını kullanmak mümkün olacak. Ayrıca masaüstü ve mobil internet tarayıcılarından da platforma kolaylıkla erişebileceksiniz. Roku, Apple TV ve Fire TV gibi cihazlarda da NASA+’daki içerikleri izleyebilirsiniz.


NASA İletişim Ofisi, bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Dijital varlığımızı dönüştürerek, NASA’nın havada ve uzayda bilinmeyeni nasıl keşfettiğini, keşif yoluyla nasıl ilham verdiğini ve insanlığın yararına yenilikler yaptığını daha iyi anlatabileceğiz” ifadelerini kullandı.

NASA’da Yenilikler Devam Ediyor

NASA+, yeni içerik platformunun yanı sıra dijital varlıklarını da yeniliyor. NASA, görevleri, araştırma projeleri ve Artemis programıyla ilgili güncellemeleri daha iyi bir şekilde sunabilmek için yeni bir web deneyimi üzerinde çalışıyor. Şu anda NASA’nın farklı programlar ve bölümler için birçok web sitesi bulunuyor. Ancak bu yeni deneyim, bu içerikleri ünleştirecek ve daha kolay erişim sağlayacak. Yeni web deneyiminin beta sürümü hali hazırda kullanıma sunulmuş durumda.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking giriş meritking güncel giriş kingroyal giriş meritking kingroyal